Pre vaše zdravie

Chôdza je pre naše telo úplne prirodzená a pre človeka navyše veľmi prospešná. Zapojíte pri nej 90% všetkých svojich svalov. Môžu sa jej venovať všetci ľudia bez rozdielu, nepozná vekové ani váhové obmedzenia.
Pozitívne účinky chôdze boli dokázané. Nie je určená len na chudnutie ale prospieva aj srdcu a kardiovaskulárnemu systému človeka, svalstvu (zároveň je prevenciou svalových kŕčov) i celkovej fyzickej kondícii. Používanie palíc redukuje záťaž na panvu, kolien a členkov čím nedochádza k ich preťažovaniu. Zapojením hornej časti tela sa zvyšuje tepová frekvencia, zlepšuje srdcová činnosť a krvný obeh, zlepšuje sa okysličenie mozgu, dĺžka a tempo prechádzky vplýva na

pamäť a rozumové schopnosti človeka. Spevňujú sa nielen bedrové svaly ale aj chrbtové, krčné a ramenné čím sa zlepšuje správne držanie tela, pravidelným pohybom uvoľňuje a odstraňuje bolesti chrbta.

Okrem toho

  • chôdza pomáha bojovať so stavmi úzkosti a depresiami,
  • podporuje elasticitu ciev,
  • pomáha pri neurologických a onkologických ochoreniach
  • pomáha pri artritíde a osteoporóze
  • nízkej imunite a nadváhe

Kompletnú výstroj si viete rezervovať na čísle: Pevná linka: 00421 | 45 | 5442 320, Mobil: 00421 917 475 506, alebo recepciiKH Palace***

Správna chôdza


Príprava je dôležitá, preto nezabudnite na správnu obuv (pevná) a oblečenie prispôsobte počasiu. Nezabudnite na rozvičku.

Končatiny majte po celý čas mierne ohnuté. Ruky sa pohybujú opače ako nohy. Pravá noha robí krok dopredu a súčasne ľavá ruka zapichuje palicu pred sebou.

Hýbte predovšetkým ramenami (nie lakťami) a kolená neprepínajte.

Vystrite chrbát a celé telo majte v „pružnom móde“ (ani napäté, ani úplne uvoľnené).

Pravidelne dýchajte - nádych nosom a výdych ústami.