Balneoterapia

Balneoterapia
pre svoje priaznivé účinky využíva najmä vodu z liečivého prameňa s vysokou koncentráciou účinných látok. V kúpeľoch využívame rôzne spôsoby pôsobenia vody, ako napríklad sedacími kúpeľmi, vaňovou aj bazénovou formou, formou rehabilitácií a cvičenia vo vode, ako aj vodnou inhaláciou.
Hlavné zdravotné účinky balneologických procedúr sú:
- Uvoľnenie svalstva
- Úľava od bolesti
- Rehabilitácia úrazov
- Stimulácia krvného obehu
- Regulácia krvného tlaku
- Zlepšenie stavu pokožky
- Zmiernenie stresu
Procedúry
Sedací uhličitý kúpeľ vaňový 36°C
Procedúra podávaná vo vaňovom kúpeli termálnej vody síranovo-hydrouhličitanovej, vápenato-horčíkovej, železitej s účinkami hypotonickými, vazodilatačnými, relaxačnými a regeneračnými. Procedúra je ukončená suchým zábalom a odpočinkom na lôžku.
Sedací uhličitý kúpeľ bazénový 36°C
Blahodarný účinok vody síranovo-hydrouhličitanovej, vápenato-horčíkovej, železitej, hypotonickej, termálnej, spočíva v dokázaných vazodilatačných, relaxačných a regeneračných účinkoch. Priaznivo pôsobí pri liečbe srdcovo-cievnych ochorení a pri úprave vegetatívnych funkcií. Procedúra je ukončená suchým zábalom a odpočinkom na lôžku.
Rehabilitačný bazén 31°C s cvičením
Procedúra pod vedením odborného fyzioterapeuta, ktorá spája účinok teplej vody s aktívnymi a pasívnymi pohybmi kĺbov, aby sa uvoľnilo kostrové svalstvo a kĺby.
Rehabilitačný bazén 31°C s plávaním
Plávanie je druhá najúčinnejšia aeróbna pohybová aktivity. Využíva sa pri liečbe a rehabilitácií úrazov, civilizačných ochorení a je výbornou prevenciou.
Inhalácia s minerálnou vodou
Aktívne vdychovanie jemnej alkalickej hmloviny z Vincentky s liečebným účinkom bez prítomnosti akýchkoľvek vedľajších účinkov.