Pobyty

 

Platba sa vykonáva pri príchode v hotovosti alebo kartou, po prípade je možnosť prevodom na účet.

Áno. Táto možnosť je k dispozícii nielen u nás na Obchodnom oddelení, ale tiež si ju sebe či Vašim blízkym môžete dopriať prostredníctvom nášho webu, v sekcii E-shop.

Samozrejme, radi Vám vyjdeme v ústrety a podľa voľných kapacít služieb si ich môžete dokúpiť na mieste.

Liečebné pobyty samoplatcov sa líšia dĺžkou, obsahom a samozrejme i cenou. Kratšie pobyty (2 – 4 noci) nemajú lekársku prehliadku a procedúry sú vopred dané. Dlhšie pobyty (5 a viac nocí) majú povinnú lekársku prehliadku a 3 procedúry denne podľa lekárskeho odporúčania. Cenovo najvýhodnejšie sú pobyty na 10 a viac nocí. Radi Vám pomôžeme vybrať ten správny pobyt pre Vás na rezervačnom oddelení alebo na tel. čísle 045/455 37 94 a e-maile sales@kupelesliac.sk.

Faktúru na tento účel Vám na počkanie vystavíme na rezervačnom oddelení.

Nie. Dĺžka kúpeľnej liečby je stanovená liečebným poriadkom na 21, resp. 28 nocí. Počas pobytu klient opúšťa kúpele len na vlastnú zodpovednosť.

Kúpeľná liečba a procedúry

 

Klientom v skupine A aj B v prípade záujmu vypíše PN ošetrujúci lekár. Samoplatcovia si čerpajú dovolenku.

Nárok na kúpeľnú liečbu v skupine A vzniká hneď po operačnom zákroku. Kúpeľná liečba je odporúčaná lekárom, ktorý vykonával operáciu. Takýto Návrh na kúpeľnú liečbu platí spravidla 6 mesiacov, v indikovaných prípadoch 12 mesiacov. Ak od operácie uplynulo viac ako 1 rok, resp. ide o chronický problém, Návrh na kúpeľnú liečbu v skupine B vypisuje odborný lekár, prípadne aj obvodný lekár.Zdravotná poisťovňa schváli kúpeľnú liečbu, ak klient absolvoval predpísané množstvo rehabilitácií a nemá pre kúpeľnú liečbu žiadnu kontraindikáciu. Opýtajte sa však aj svojho ošetrujúceho lekára, prípadne priamo v poisťovni.

Samozrejme. V prípade, ak prerušenie liečby presiahlo dobu 30 dní, alebo je aj Návrh/e-Žiadosť po termíne platnosti, podávate písomnú žiadosť s prílohami (prepúšťacia správa z PLK, potvrdenie lekára) na priame vybavenie na Vašu zdravotnú poisťovňu. Tá vám zašle písomné stanovisko k pokračovaniu alebo k predĺženiu termínu platnosti Návrhu/e-Žiadosti. Túto informáciu dáme na vedomie aj príslušným PLK. V prípade kratšej doby do 30 dní proces vybavuje pacient sám priamo s PLK (prírodnými liečebnými kúpeľmi).

Procedúry sú realizované v sobotu, v zime sú realizované aj v nedeľu. Nedele sú voľnými kúpeľnými dňami, kedy majú kúpeľní hostia priestor načerpať energiu, vytvoriť si program podľa vlastného gusta alebo využiť možnosti voľnočasových aktivít, ktoré Kúpele Sliač ponúkajú.

Kúpeľná liečba sa odporúča realizovať po zahojení všetkých rán, aby v prípade kúpeľnej liečby nevznikali infekcie a rana nemokvala.

Všetky poisťovne garantujú rovnaký obsah kúpeľnej liečby, je teda jedno, v ktorej poisťovni je klient poistený.
Proces schvaľovania Návrhu na kúpeľnú starostlivosť a operatíva s tým spojená je však v jednotlivých poisťovniach odlišná.

Ako prvú možnosť odporúčame dať si schváliť Návrh na kúpeľnú starostlivosť v skupine B. Ak táto možnosť nie je aktuálna, v cenníkovej ponuke na to vždy pamätáme pobytom, ktorý má dostatočnú dĺžku i výhodnejšiu cenu.

V závislosti od Vašich zdravotných indikácii je možné pocítiť rozdiel a želané výsledky už počas samotnej liečby. Kúpeľná liečba nie je len o fyzickej regenerácii. Ruka v ruke s ňou ide aj duševná pohoda, ktorú môžete v kúpeľnom prostredí plynule a prirodzene načerpať tiež.

Pripravované podujatia

 

Rozpis Tanečných procedúr nájdete aktualizované na našej stránke Kultúrne podujatia TU.

V Kaplnke sv. Hildegardy v stredu o 16:00 hod.,
v nedeľu o 08:30 hod
V kostole sv. Mikuláša na Sliači Po – Ne - podľa jednotlivých rozpísaných služieb (www.sliac.fara.sk)
Služby Božie ECAV každú nedeľu – v drevenom artikulárnom kostole v Hronseku o 9:00, v novom kostole na Sliači o 10:30

Podujatia, rovnako ako vybrané procedúry je možnosť navštíviť a absolvovať aj ako jednodňový návštevník. Kúpele Sliač sú otvorené širokej verejnosti takmer počas celého roka. Víziou je vytvorenie miesta, kde nájdu zdravie, oddych aj pestrosť aktivít všetci. Pri výbere procedúr je nutné predom si procedúry objednať na tel.čísle 0917 148 050 alebo 0917 148 051. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Praktické informácie

 

Na izbe župany nie sú, nakoľko Vám nie sú potrebné. Do Kúpeľného domu na procedúry prechádzate po vonku v bežnom oblečení primeranom počasiu a ročnému obdobiu.

Áno, pre každého klienta 1 osuška a 1 uterák.

Nie. Kúpeľný dom, v ktorom sa poskytujú procedúry je vzdialený od KH PALACE cca 250 m. Prechádzate po vonku, ste vystavení vplyvom počasia. Komplex PALACE sa skladá z ubytovacej a stravovacej časti, ktoré sú prepojené krytou kolonádou. Jedáleň pre klientov ZP je vzdialená od hotela cca 80 m, jedáleň pre samoplatcov cca 100 m.

PacientSamoplatcaZahraničie
Posteľné prádlona 10. deňpo 3 dňochpo 7 dňoch
Uteráky, osušky, predložky2x týždennekaždý 2. deňuteráky denne, osušky každý 2. deň

Áno, máme k dispozícii fén aj žehličku za minimálny jednorazový poplatok na recepcii.

Počas zimnej odstávky sme aktívne pracovali. Prebehla rozsiahla revitalizácia kúpeľného parku.
V KH PALACE sme vymenili v mnohých izbách sprchové kúty, prebehla rekonštrukcia kaviarne - Palace Club, vymaľovali sme kuchyňu i jedáleň, doplnili barový pult do jedálne pre samoplatcov.

Klienti ZP majú raňajky formou bufetových stolov, obedy a večere sú servírované s možnosťou výberu deň vopred. Samoplatcovia majú plnú penziu formou bufetových stolov. Klienti ZP sa môžu stravovať v jedálni pre samoplatcov za poplatok 7 € / 1 deň.

Áno, v uzamykateľnej miestnosti. Kľúč je k dispozícii na recepcii.

Medzi zaujímavé destinácie patria napríklad Zvolen, Banská Bystrica, Špania Dolina, drevený artikulárny kostol Hronsek, Vígľaš, Vlkanová... Počas Vášho pobytu môžete využiť aj organizované výlety so zabezpečením dopravy – aktuálna ponuka vždy na webovej stránke a na recepcii KH Palace. K dispozícii sú aj kratšie a dostupnejšie objavy tunajšej prírody a výhľadov. Srdiečkové trasy v Kúpeľnom lesoparku sú ideálnou možnosťou pre aktívne trávenie voľného času. Kúpeľný park ponúka tiež mnoho zákutí.

Kúpalisko je letná záležitosť, jeho prevádzku ovplyvňuje počasie. Tradične býva otvorené od júna do septembra.

Ak pricestujete priamo na Železničnú stanicu v Sliači, vzdialenosť do Kúpeľov je cca 1,5 km. Prestúpite na prímestskú autobusovú linku zo Zvolena a 2 zastávky sa vyveziete na konečnú, pred KH PALACE. Ak pricestujete do Zvolena, z nástupišťa č. 16 Autobusovej stanice, nastúpite na horeuvedenú prímestskú linku Zvolen – Sliač a odveziete sa na konečnú, pred KH PALACE. Viac sa dočítate aj v našom článku Ako sa dostať do Kúpeľov Sliač?

Priestor pred hotelom je určený len na vyloženie | naloženie batožiny. Následne je potrebné vozidlo umiestniť na vyhradené platené parkovisko pod hotelom, ktoré je monitorované kamerovým systémom a platené 3 eur / deň.