Kúpele Sliač

Naše liečebné Kúpele Sliač sa môžu pochváliť viac ako 700-ročnou históriou blahodarných účinkov jedinečného zloženia vody. Pre jej preukázateľne liečivé vlastnosti môžeme poskytovať kúpeľnú liečbu srdcovo-cievnych chorôb, chorôb pohybového aparátu, onkologických a gynekologických chorôb a najnovšie aj post-covidového syndrómu.
Naši hostia oceňujú najmä vysoko účinné liečebné procedúry, blahodarné pôsobenie prírodných prameňov na rôzne zdravotné komplikácie, ako aj ústretový a ľudský prístup personálu či dušu pohladzujúcu atmosféru nádherného kúpeľného parku.

 

Naše liečebné pobyty

Naša voda – náš najvzácnejší poklad

Minerálne pramene sliačskeho žriedla izotermickej teploty 33,3 °C a vysokého obsahu CO2 sú skutočným svetovým unikátom. Sú iba 3 miesta s podobným zložením liečivej vody na celom svete, a to v Argentíne, Austrálii a v Španielsku.

Pre vašu liečbu využívame unikátny prírodný žriedlový plyn ako jediné kúpeľné zariadenie na Slovensku. Žriedlový plyn sa odčerpáva priamo z Kúpeľného prameňa a vďaka vysokému obsahu CO2 a inertných plynov je z pohľadu odbornej lekárskej verejnosti veľmi cenený a jeho vplyv na ľudský organizmus preukázateľne bezkonkurenčný.

Harmónia tela a duše v jedinečnom spojení človeka s prírodou.

 

Regenerácia tela aj povzbudenie ducha

V kúpeľnej liečbe využívame viac ako 40 druhov procedúr z oblasti balneoterapie, hydroterapie, tepelnej terapie, fyzioterapie a elektroliečby. Odborným posúdením lekárskych špecialistov vyberieme pre vás tie najvhodnejšie procedúry. Základom úspešnej kúpeľnej liečby je uhličitá terapia, ktorá využíva uhličitú prírodnú minerálnu vodu. Vynikajúce účinky vám prinesú jedinečné vodné a suché plynové uhličité kúpele. Z našich pobytov odchádzajú spokojní návštevníci, ktorí už pri výstupnej prehliadke po ukončení pobytu pociťujú výrazné zlepšenie celkového zdravotného stavu.

K harmónii v liečbe na tele a povzbudení na duchu do veľkej miery prispieva aj okolie Kúpeľov Sliač. Rozsiahly areál o veľkosti 46 hektárov ponúka priestor pre kratšie aj dlhšie prechádzky kúpeľným parkom. Tromi srdiečkovými trasami sa môžete vydať spoznávať čarokrásne prostredie okolitej prírody, odpočinok nájdete v kúpeľnej kaviarni a vašim chuťovým bunkám ulahodí výborná gastronómia v podaní stravovania formou bufetov.

Cenník procedúr


História kúpeľov

Kúpeľné mesto Sliač patrí medzi historicky najzaujímavejšie obce na Pohroní. História Sliača sa začala písať v druhom storočí nášho letopočtu.
 
Zistiť viac

Súčasnosť kúpeľov

Vo svete nenájdete miesto, na ktorom by vyvierali minerálne pramene prirodzenej izotermickej teploty s vysokým obsahom kysličníka uhličitého, tak ako v Kúpeľoch Sliač.
 
Zistiť viac