Manželia pani Darinka a pán Riško, ako sa sami láskavo oslovujú, prišli na pobyt spolu, hoci každého z nich trápia iné zdravotné problémy. Tešili sa na kúpele v lete a u nás mali tentokrát premiéru. “Sme veľmi spokojní, vybrali sme si Sliač na základe referencií. Personál je tu veľmi milý, so stravou nám vychádzajú v ústrety, lebo ja som bezlaktózová. Procedúry sú tu oproti iným kúpeľom dokonca na vyššej úrovni. Kultúra je tu špičková, keď porovnávame s inými kúpeľmi kde sme boli, tak tu je určte najlepšia! Zažili sme si VečierOK, ktorý bol magický. Ja som začala chodiť po parku na boso, odporúčam to aj ďalším hosťom, máte tu automatické kosačky a tráva po pokosení je pre bosú nohu ideálna!”
PANI DARINKA A PÁN RIŠKO

Pani Magdalénka (na fotke vľavo) nás navštívila už po tretí krát a s pobytom u nás je opäť spokojná. “Páči sa mi tu naozaj, z procedúr si najviac užívam bazén CO2 a plynové injekcie. S personálom som veľmi spokojná, všetci sú tu milí. Navštevujeme aj tanečné procedúry a do parku sa chodíme aktívne prechádzať. Prišla som na tri týždne, tak po pobyte by som mohla byť schopná prejsť kopcami až domov do Žiliny,”
PANI MAGDALÉNKA

Pani Katka bola u nás pred dvomi rokmi v 4-člennej partii sestier a kamarátok. Tentokrát ich je už šesť a pobyt u nás si pochvaľujú: “Boli sme vo viacerých kúpeľoch a tu sa nám páči najviac. Vaňu si skutočne užívam, vyjdem z nej vždy úplne spokojná, strava je pestrá, vždy je si čo vybrať a soľná jaskyňa je u vás najkrajšia akú som kde videla. Chystáme sa aj na tanečné procedúry a veríme, že tu nie sme posledný krát!”
PANI KATKA

Pani Margita z Nitry hovorí, že sa jej u nás tak páči, že je tu už štvrtý krát.. “Liečim sa na srdiečko, mala som infarkt, ale odkedy chodím na Sliač, mám s tým pokoj. Liečivá voda mi pomáha a trápi ma aj chrbtica, na to mi dávajú injekcie s tunajším liečivým plynom. So službami som veľmi spokojná, ja som taký typ, ktorý si vie vždy vybrať, ocením každú ponuku a nehľadám negatíva.”
PANI MARGITA

Pani Katka je naša pravidelná denná návštevníčka a Kúpele SLIAČ si užíva so všetkým, čo dokážu ponúknuť. “Chodievam si sem zaplávať na kúpalisko, keďže viem, že aj voda v bazénoch je unikátna a pomáha mi na srdcovo-cievne záležitosti, no cítim aj úľavu na kĺboch. Potom si vždy niečo dám v kaviarni, ale vidím, že Galéria bude moje nové miesto. Nádherne sa urobilo posedenie pozdĺž terasou, údržba funguje tip-top a kvietky sú tu prekrásne. Mám to tu naozaj veľmi rada.”
PANI KATKA

Pán Vilo sa u nás opakovane cíti veľmi dobre: “Ja už som tu piaty krát, liečim sa na srdiečko, mám aj kardiostimulátor a tunajšia voda, a hlavne bioplyn, mi veľmi pomáhajú. Opatera je tu úžasná, personál je naozaj skvelý. Chodíme tu celá partia, je tu lepšie v spoločnosti, hlavne keď je človek už doma sám. Aj tanečné procedúry si užívame. Strava je tu výborná, aj som, priznám sa, pribral, no našťastie sa hýbeme, na prechádzke v tejto prekrásnej prírode prejdeme aj 10 kilometrov.”
PÁN VILO

Pán Pavol bol u nás prvý krát, a ako sám hovorí, rozhodne nie posledný.. “Nikdy som tu predtým nebol, ale určite ešte prídem, aj s manželkou. Veď toto je úplná nádhera! Prostredie je tu úžasné, personál príjemný, a zo stravy si dokonca ako cukrovkár môžem vyberať. Bol som tu aj počas otvaránia leta, akcia bola výborná. Obdivoval som ako rýchlo sa kúpeľom podarilo zrekonštruovať nádvorie. Je teraz nádherné!”
PÁN PAVOL

Pani Vierka k nám prišla na trojtýždňový pobyt. Prostredie v Kúpele SLIAČ jej natoľko učarovalo, že nám po svojom pobyte venovala aj báseň. “Ja som si Sliač vyhliadla sama, veľmi sa mi tu páči najmä príroda a celé prostredie na mňa pôsobí domácky, bez ruchu veľkomesta. Skutočná oáza pokoja, počujete štebot vtáčkov, ľudia sú úžasní, rozprávajú sa s vami a pýtajú sa ako sa máte. Z procedúr mi najviac ulahodil kúpeľ, no koleno cítim viac, čo je vraj prvotná reakcia, a ďalej by sa to malo zlepšovať. Ale pri tanečných procedúrach, ktoré tu máme tri krát do týždňa na problémy s kolenom akosi vždy zabudnem
PANI VIERKA

Pán Ivan z Bratislavy je u nás už desiaty krát! A tak sme sa ho opýtali ako vníma Kúpele SLIAČ v čase. “Ako športovec som mal skrytý infarkt a odvtedy si o svoje srdce dbám. Chodím tu každý rok, vidím, že od mojej prvej návštevy sa veľa zmenilo. Kedysi som mal na raňajky dva rohlíky, jedno maslo, nejaký čaj. Dnes sú tu bohaté švédske stoly, vyberie si každý. Nezmenil sa ale prístup personálu. Už sa tu poznáme, dámy sú tu na strednom Slovensku akési milšie. Najviac si užívam tento nádherný park. Tu som naozaj v prírode, denne prejdem aj 15 kilometrov cez les, po lúkach až ku prameňom, z ktorých najčastejšie pijem Bystricu.” My ďakujeme za rozhovor a prajeme pevné zdravie.
PÁN IVAN

Pán Miloslav sa na pobyt k nám dostal po prvýkrát vo svojom úctyhodnom veku. Ako teda hodnotí čas strávený u nás? “Ja som sa pôvodne chcel odhlásiť z pobytu, veď čo tu budem ja 90-ročný robiť?! Našťastie som to nestihol a musím povedať, že po všetkých stránkach som spokojný, bol som tu na tri týždne a cítim sa dobre. Procedúry sú vynikajúce, všetci sú tu veľmi priateľskí a keď sa dozvedia koľko mám rokov, až takú úctu mi prejavujú. Kiež by som prišiel aj ako 100-ročný.”
PÁN MILOSLAV

Dobrý deň, chcem Vám poďakovať za Vašu ochotu a trpezlivosť pri objednávaní nášho pobytu v kúpeľoch.Ubytovanie v modernizovanej izbe s výhľadom na park bolo v pohode hoci pri prechádzaní medzi posteľami a stolíkom sme museli požívať prednosť v prechode. Boli sme veľmi spokojný s profesionalitou a ľudským prístupom Mudr. Kekeňáka, kvalitou a pestrosťou jedál v jedálni (každý deň čerstvé šaláty, jedlá z rýb, pestré a sýte raňajky). Zvykli sme si aj na presun do kúpeľnÉho domu na absolvovanie procedúr, kde sme boli hlavne spokojní s kvalitou masáže a oddychov vo vaňových kúpeľoch.

Prechádzka k prameňom a nordic walking do okolitého parku a lesa nám dodali veľa pozitívnej energie. Mrzel nás iba pohľad na chátrajúce kúpeľné domy a nedostatočné značenie trás na prechádzky. Ešte raz Vám ďakujeme za ochotu a veríme že sa niekedy do Sliača ešte vrátime

MARTIN KUNA

Pani Danka k nám prišla po operácii kolena. Po dvoch týždňoch pobytu u nás sme sa jej opýtali ako sa cíti. „Musím povedať, že som zo Sliača veľmi príjemne prekvapená. Cez poisťovňu som dostala na výber viaceré možnosti a tým, že tu bola kedysi aj moja mamka a aj zo zvedavosti som si povedala, že skúsim Sliač. A dobre som urobila. Procedúry veľmi pomáhajú, už som zvládla aj 5-hodinovú túru, park je tu nádherný a vidno, že sa oň staráte. Chodím si aj k svojmu prameňu, tomu čo mi najviac pomáha, služby sú tu skvelé, strava výborná a ubytovanie mi vyhovuje. Samozrejme, zaujímam sa aj o históriu kúpeľov a prajem im, aby im rekonštrukcia pomohla zachovať tieto historické skvosty.“ A my ďakujeme za rozhovor a prajeme pevné zdravie!
PANI DANKA

Energickú pani Evku sme stretli pri jej odchode z pobytu u nás. Zaujímalo nás ako celkovo hodnotí kúpeľnú liečbu. „Liečila som si u vás pohybové ústrojenstvo, na odporúčania pána doktora. Musím povedať, že kúpeľný park má nesmierne čaro, každý deň som sa v ňom prechádzala, aj počasie mi vyšlo. Strava bola výborná a mala som počas pobytu úžasnú servírku, celkovo je tu personál veľmi príjemný. Verím, že už nebudem musieť, ale ak to bude moje zdravie potrebovať, rada sa tu opäť vrátim.“
A my ďakujeme a prajeme pevné zdravie
PANI EVKA

“Práve v kúpeľoch s manželom začíname. Už som si stihla zabehať, zatiaľ len 5km, ale chystám sa ešte využiť toto krásne počasie a ísť si na turistiku v nádhernom parku. Musím povedať, že je tu výborne, obsluha je veľmi zlatá, majú to tu dobre zorganizované. Potrebujem si ešte naplánovať procedúry tak, aby som si mohla naplno užiť tunajšiu prírodu, ktorá je nádherná. Rovnako tak aj personál, všetci sú tu veľmi milí a aj varia tu neskutočne dobre. Môžem povedať, že len a len chválim.”
PANI ANKA

“Som po troch bajpasoch, ale už teraz musím povedať, že mi pobyt veľmi pomáha. Po procedúrach sa mi hneď lepšie dýcha, účinky cítim skutočne okamžite. Páči sa mi aj prostredie, a hoci už nie som v najlepšej kondícii, doprajem si aj dlhšie prechádzky ku kaplnke, kde si cestou naberiem aj vodu z liečivého prameňa. Strava je tu chutná a personál kúpeľov je na jedničku s hviezdičkou!”

PÁN PETER

Napriek vysokému veku a problémom s kolenami sa ešte rád poprechádza po kúpeľnom parku a pospomína aj na časy, kedy dni u nás trávil ešte s milovanou manželkou. Medzi rečou nám prezradil aj svoj recept na šťastný život.. „Ja hovorím, všetko je v hlave a preto sa riadim životným optimizmom, lebo telo ma už v tomto veku neposlúcha, no stále sa snažím byť aktívny. Aj preto som tu, kúpele mi pomáhajú, prišiel som na 21 dní a som tu naprosto spokojný. Strava je vynikajúca, až moc a ľudia neskutočne ochotní. Moje srdce si len praje, aby sa kúpeľom dostalo konečne obnovy, ktorú si zaslúžia.“ A my súhlasíme a ďakujeme za dojemné aj múdre slová.
PÁN PETER

„Na Sliači sme už štvrtý krát, lebo to vyžaduje náš zdravotný stav. Sami pochádzame z kúpeľného mesta, ale na srdiečko je najlepší Sliač, preto sme tu, pobyt s pestrými procedúrami a nádherným prostredím lesoparku nám veľmi pomáha. Aj personál je tu veľmi milý. Viacerých už poznáme z videnia a Martinka, naša čašníčka, nás opäť vrúcne privítala. Je to veľmi príjemné keď si vás niekto aj po rokoch pamätá. Cítime sa tu dobre a máme si z čoho vyberať aj čo sa týka aktivít. Keď nemáme procedúry, vyberieme sa na výlety. Veľmi radi navštevujeme kostolík v Hronseku, je prekrásny!“

MANŽELIA Z TURČIANSKYCH TEPLÍC
"V priestoroch Kúpeľov Sliač sme organizovali produktové školenie pre našich autorizovaných dealerov zo Slovenska. Poloha hotela v strede republiky bola pre naše potreby ideálna. Vzhľad areálu na vás dýchne kúpeľnou atmosférou konca minulého storočia, čo u niektorých eventov nie je na škodu, či dokonca môže byť výhodou. Čo sa týka personálu, všetci boli veľmi ochotní a milí. Žiadna naša požiadavka nebola problémom, vo všetkom nám vyšli v ústrety. Tiež občerstvenie bolo na vysokej úrovni – naši hostia si pochvaľovali výborný coffe break i obed. Určite môžeme odporučiť."
Husqvarna Česko s.r.o.

Aj takúto milú partiu hostí sme u nás stretli. Vracali sa z raňajok v družnej, veselej debate, až sme mali pocit, že prišli na pobyt spolu. Na naše prekvapenie tomu tak nebolo, no ako sami hovoria, kúpele majú to čaro, že spoznáte ľudí a máte pocit, že ste starí dobrí kamaráti. „Je tu naozaj dobre, cítime sa veľmi príjemne, lebo toto prostredie nenájdete nikde. Boli sme aj v iných kúpeľoch, ale tým, že boli v meste, nebolo to také pokojné ako tu. Procedúry na srdce aj pohyb sú vynikajúce. Pomáha nám voda, po bazéne sa cítime ako znovuzrodení a personál je tu po všetkých stránkach naozaj úžasný. Akurát máme obavu či nepriberieme, lebo strava chutí fantasticky. Našťastie je tu obrovský park a veríme, že pohyb to spraví. Je to nádherné miesto s úžasnou atmosférou a ešte tu stretnete aj pekné ženy,“ takýmto komplimentom uzatvárajú svoje pocity z pobytu naši veselí hostia a my im zo srdca ďakujeme.

Pani Editu sme stretli u nás hneď v začiatku jej 21-dňového pobytu.
“Idem akurát s výbornej relaxačnej masáže. Ochota a šikovnosť sestričiek a personálu v jedálni sa mi tu naozaj veľmi páči. Určite by som dopriala kúpeľom aj zaslúženú rekonštrukciu, no ja som už teraz ubytovaná v peknej zrekonštruovanej izbe. Som tu len pár dní a už mám vymenené prádlo aj osušky, takže sa naozaj cítim veľmi pohodlne. Teším sa aj na ďalšie procedúry a všetky liečivé účinky tunajšej vody.”
PANI EDITA

Pani Janka k nám prišla s poúrazovým stavom, keď ju na prechode zrazilo auto a skončila s rozdrvenou panvou. Ako sama hovorí, prišla s dvomi barlami a teraz chodí… “Bola som tu už ako dieťa a mám na Sliač tie najkrajšie spomienky, keď sme tu trávili celé dva mesiace, prechádzali sme sa so sestričkami srdiečkovými trasami, aj školu sme tu mali. V tom čase boli kúpele na svojom vrchole, preto im veľmi doprajem zaslúženú rekonštrukciu. S pobytom som nesmierne spokojná, strava je tu výborná a personál vynikajúci. Je tu skutočne čo robiť, chodím si vypočuť aj ľudovú muziku či harmonikára a na prechádzky idem pokiaľ mi to dovolí zdravotný stav. Skutočne som prišla s dvomi barlami a pozrite sa, dnes už chodím, ozaj sa tu o mňa dobre starajú a procedúry sú výborne nastavené. Tá voda je neuveriteľná a účinná na mnohé veci.”
PANI JANKA

Pani Anička k nám chodí už 11 rokov. Opýtali sme sa jej preto, ako vníma Kúpele Sliač v priebehu týchto rokov.
“Jednoznačne spokojne, inak by som tu nebola už toľko krát. Fantastická voda mi skutočne pomáha, bublinky mám najradšej. Ľudia sú tu veľmi milí, chutí mi aj strava, ktorej je naozaj veľa. A tento rok som na pobyt presvedčila aj kamaráta, ten nikdy nebol v kúpeľoch a veľmi sa mu nechcelo. Dnes už hovorí, že o rok je tu zas a privedie aj ďalších svojich priateľov.” My pani Aničke ďakujeme aj za šírenie dobrého mena a prajeme veľa zdravia!
PANI ANIČKA

Pán Marián sa u nás lieči po prekonaní ochorenia COVID-19 s veľmi ťažkým priebehom. Liečivé účinky našej minerálnej vody pritom pocítil okamžite:
“Viete, ja keď som sem prišiel, tak som sotva chodil, teraz normálne chodím, pomáha mi neskutočne vaňový kúpeľ s uhličitou vodou, ruky sa mi triasli, už sa mi netrasú, veľmi mi na ne pomáha perlička. Mne lekári pri tom covide už nedávali šancu a teraz som šťastný, že žijem a po pobyte tu sa mi už aj lahšie dýcha.”
My ďakujeme a prajeme pevné zdravie
PÁN MARIÁN

Pamätáte si ešte pani Janku, ktorá u nás bola na pobyte na konci roka a odporúčala naše kúpele aj svojmu známemu? Tak toto je on, pán Ján a v kúpeľoch bol po prvý krát v živote. “Pravdupovediac, nechcelo sa mi sem k vám prísť, no už teraz sme s celou partiou kamarátov dohodnutí na ďalšom pobyte. Veľmi som tu spokojný, strava je tu skutočne vynikajúca, navyše sa pri stole stretávame perfektná partia, strašne sa nasmejeme. Všetci tu v kúpeľoch sú veľmi milí a ja sa cítim naozaj lepšie.”
PÁN JÁN

Pána Jána sme u nás stretli koncom minulého roka. Prišiel si k nám liečiť srdiečko a tak sme sa ho pýtali ako sa cíti…
“Viete, ja som sa radil s lekármi po operácii srdca. Povedali mi, že na moju diagnózu a na srdce je najlepší Sliač. Moje srdce pracovalo na 60%, cítil som ako mi začali odumierať nohy a teraz, po všetkých procedúrach a pôsobení tunajšej vody cítim, ako sa mi vracia život do celého tela. Ja som pôsobil dlhé roky ako diplomat a precestoval som takmer celý svet. Prostredie, ľudia aj stravovanie sú tu naozaj výborné.”
PÁN JÁN

“V 80-tych rokoch sa mi tu liečil otec a mňa sem priviedlo moje srdce. Som veľmi spokojný so stravou, ktorá je vynikajúca a ľudia veľmi srdeční! Hoci sám pochádzam z kúpeľného mesta, počul som, že voda tu na Sliači je jedinečná. Zatiaľ sa cítim tak správne unavený, čo je dobre, lebo ja tvrdím, že pokiaľ človek nie je z kúpeľov unavený, tak tie kúpele stoja za …” a my ďakujeme pánovi Mariánovi za humornú bodku nášho rozhovoru, ale aj za spestrenie programu, keďže nám ako skvelý saxofonista zahral aj v našej Dvorane.

Dobrý deň pani Grácová, na Veľkonočnom pobyte REŠTART v KH PALACE sme sa s manželom cítili príjemne, ubytovanie čisté, strava pestrá, liečebné procedúry sme absolvovali všetky a k našej spokojnosti. Záverečná večera s kultúrnym programom bola veselým spestrením nášho krátkeho pobytu.
Máte od nás veľké "PLUS". Len teda dúfam, že štát prispeje sľúbenou finančnou injekciou na rekonštrukciu tohto zariadenia, bola by neskutočná škoda nechať kúpele spustnúť. Držíme palce, aby sa plány s kúpeľmi splnili.
Krásny deň

p. Urcikánová

Chcem Vám všetkým, ktorý sa podieľate na chode kúpeľov, krásne poďakovať.  Pravdupovediac, keď som sa dozvedel, že po operácii srdca mi poisťovňa pridelila Kúpele Sliač na regeneráciu, bol som v neistote. Ale po mojej skúsenosti, po nástupe k Vám, môžem povedať, že ešte som sa nestretol s tak ústretovým personálom počnúc pani upratovačkou cez obsluhu v jedálni, recepciou, až po vedenie . Patrí Vám veľký obdiv, nakoľko prevádzkujete kúpele, čo sa týka služieb na vysokej úrovni napriek vzhľadovému znevýhodneniu. Bohužiaľ zase to padá všetko na peniazoch. V konečnom dôsledku prevádzkujete duševne krásne zariadenie, v krásnom prostredí a fantastickým personálom. Ešte pred pol rokom som nemyslel, že sa k Vám budem chcieť vrátiť. Nehovoriac o procedúrach, ktoré mali na môj zdravotný stav fantastické účinky. Ešte raz veľké ďakujem za starostlivosť.

R. Tököly, Košice