Hydroterapia

jej súčasťou je rehabilitácia a fyzikálna terapia, ktorá využíva pôsobenie vody na ľudský organizmus. Pri hydroterapii aplikujeme na povrch tela vodu rôzneho zloženia, teploty a rozličnými spôsobmi – prúdom, tlakom, obtekaním, alebo bublinkami. V Kúpeľoch Sliač je možné vybrať si z niekoľkých druhov hydro-terapeutických procedúr.


Procedúry

Vírivý kúpeľ dolných končatín*

Procedúra je zameraná na dolné končatiny.

Vírivý kúpeľ horných končatín

Procedúra je zameraná na horné končatiny.

Fínska sauna •

Suchá sauna s teplotou od 60°C do 100°C max. pre 4 osoby. Doporučená dĺžka pobytu v saune je 10-15 min. s následnou 10min. ochladzovacou fázou.

Šliapací kúpeľ dolných končatín

Procedúra je aktívnym pohybom vo vaničkách, kde v jednej je teplota 40 – 46°C, v druhej 10 – 15°C. Striedavo sa prestupuje z teplej do studenej vody. Vodná procedúra na podklade rôznych teplôt sa využíva predovšetkým pri včasných štádiách ischemickej choroby dolných končatín a pri kŕčových žilách.

 

Kneipove polevy

Pri Kneippových polevoch sa využíva teplota vody a jej mechanický účinok pri dopade z výšky. Polevy aplikujeme na dolné končatiny, dolnú časť tela, hornú časť tela a kombináciu hornej a dolnej časti tela.

 

Perličkový kúpeľ vaňový neminerálny

Vodná procedúra, ktorá pôsobí hydrostatickým tlakom, ako aj účinkom bubliniek vzduchu, ktoré obtekajú a masírujú telo pacienta.

 


• Vybrané procedúry sa poskytujú piatok, sobotu, nedeľu
* Liečebná procedúra je viazaná na lekársky predpis