Elektroliečba

Patrí do fyzikálnej terapie, pri ktorej sa využíva liečebný účinok elektrickej energie. Efektívne a vysoko účinné prístroje, ktoré využívame v našich kúpeľoch, dokážu výrazne uľaviť od poúrazových stavov, poradia si s bolesťami svalov, kĺbov, nervov či platničiek. Elektroliečba tiež pomáha pri migrénach, reumatizme a poruchách prekrvenia.


Procedúry - Elektroliečba

Solux *

Liečebná procedúra využívajúca liečebného účinku tepla a infračerveného žiarenia.

Ulticare *

Magnetoterapia aplikovaná na povrch tela pacienta podľa predpisu lekára, za účelom navodenia vazodilatačného, protizápalového, analgetického a myorelaxačného účinku.

Pamatron *

Procedúra, ktorá pôsobí el.-magnetickým poľom na časť tela pacienta za liečebným účinkom. Využíva účinok analgetický, antiflogistický zlepšuje prekrvenie a trofiku.

Ultrazvuk *

Elektromechanická procedúra využívajúca energiu UZV na navodenie hyperémie, analgézie, rezorbcie a spasmomlytického účinku.

Biolampa *

Biolampa je zariadenie, ktoré vydáva pulzné svetlo a pri jeho pôsobení na ľudský organizmus sa mení na elektromagnetickú energiu. V bunke sa týmto pôsobením aktivizujú vhodné biochemické procesy pre liečbu a regeneráciu organizmu a posilňuje sa imunita

Pulzná magnetoterapia *

Účinky magnetoterapie spočívajú v pôsobení umelého magnetického poľa určitých parametrov na ľudský organizmus. Zmierňuje bolesť, má protizápalový účinok, podporuje vstrebávanie opuchov a pomáha k urýchleniu hojenia.

Diadynamické prúdy *

DD prúdy majú účinok hyperemizačný, analgetický rezorbčný, protiedémový, protizápalový, tónizačný, ale aj relaxačný a gangliotropný.

Ionomodulátor *

El. procedúra využívajúca interferenciu dvoch okruhov na seba kolmých strednofrekvenčných prúdov s frekvenciou 5000 HZ a 51000 Hz v rozsahu od 0-100Hz.

Bioptron *

Liečebná procedúra využívajúca liečebného biostimulačného efektu polarizovaného svetla s vlnovou dĺžkou 480-3400 nm so špecifickou hustotou energie 40 mW/cm2.

Dimap *

Magnetoterapia aplikovaná na povrch tela pacienta podľa predpisu lekára, za účelom navodenia vazodilatačného, protizápalového, analgetického a myorelaxačného účinku. Urýchľuje aj hojenie kostí a mäkkých tkanív.

Diatermia *

Procedúra využívajúca vysokofrekvenčné prúdy s dobrým hĺbkovým účinkom a malým tepelným zaťažením kože a tuku aplikovaná v dvoch formách - kontinuálna.

* Liečebná procedúra je viazaná na lekársky predpis