Fyzioterapia

je jednou z oblastí rehabilitácie, ktorá sa zaoberá diagnostikou, liečbou, ako aj prevenciou porúch pohybového aparátu. Lieči nielen poúrazové stavy, jej cieľom je celostná starostlivosť o funkčnosť pohybového ako aj obehového systému tela. Na to využíva viaceré mechanické postupy, masáže, tlakové techniky, anaeróbne aktivity či dychové cvičenia zamerané na komplexnú fyzikálnu terapiu.

 

Cenník procedúr


Procedúry - Fyzioterapia

Plynová injekcia z prírodného zdroja

Liečba využívajúca reflexnú odpoveď na liečbu CO2. Ide o aplikáciu prírodného žriedlového plynu oxidu uhličitého v presných dávkach do určitých bodov podľa predpisu ošetrujúceho lekára s cieľom dosiahnuť zlepšenie prekrvenia a trofiky tkanív.

Masáž klasická - čiastočná / celotelová •

Klasická masáž je sústava masážnych hmatov, ktoré s liečebným zameraním vykonáva masér na tele pacienta, čím navádza miestny aj celkový účinok.

Masáž medová

Medová masáž je luxusná procedúra, ktorú terapeuti používajú na upokojenie tela aj mysle. Ako hlavnú zložku používajú med, ktorý poskytuje jedinečný vnemový zážitok.

Masáž aroma

Veľmi jemná oddychová a uvoľňujúca masáž vhodná najmä pri bolestiach chrbta ale aj celého tela, ktoré vznikajú následkom každodenného preťaženia a stresu.

Reflexná masáž chodidiel

Reflexná diagnostika a liečba vychádza z poznania vzťahov medzi reflexnými plôškami na nohách a príslušnými orgánmi. Využitím týchto vzťahov ovplyvňujeme funkciu vnútorných orgánov – reflexná liečba.

Reflexná masáž

Masáž citlivo a postupne prepracováva jednotlivé vrstvy tkanív a reflexne na povrchu tela odstraňuje zmeny pri poruchách funkcie aj pri organických chorobách vnútorných orgánov.

Liečebná telesná výchova individuálna / skupinová

Cvičenie s fyzioterapeutom zamerané na posilnenie svalového tonusu.

Dychová gymnastika - skupinová

Procedúra, ktorá využíva dýchacie pohyby na ovplyvnenie tvarových, štrukturálnych a funkčných vlastností ústrojov a ostatných systémov. Cieľom dychovej gymnastiky je naučiť pacientov správne využívať celkovú kapacitu pľúc.

Lymfomasáž čiastočná - manuálna / prístrojová*

Liečebná procedúra, ktorá napomáha správnemu toku stagnujúcej lymfy na podklade primárneho či sekundárneho poškodenia lymfatických ciest. Kombináciou odbornej ručnej a prístrojovej masáže napomáha odstrániť nahromadenú tekutinu v tkanive, hlavne končatín a odtransportovať ju do veľkých zberných ciev.

Suchý uhličitý kúpeľ – Biovak

Procedúra využíva liečebný účinok žriedlového plynu, ktorý pôsobí transdermálne na celý povrch tela, s výnimkou hlavy. Klient je v špeciálnom vreci, v prostredí s ezoterickou hudbou. Procedúra má účinok relaxačný, analgetický, protizápalový a protireumatický.

Fitball

Fitball sa používa pre rehabilitáciu, korekciu a držanie tela formy. Cvičenie na fitballe zotavuje zo zranení pohybového aparátu, regeneruje svalové tkanivo a zlepšuje látkovú výmenu v medzistavcových platničkách.

Stacionárny bicykel

Stacionárny bicykel zlepšuje krvný obeh, posiľňuje a formuje sedacie svaly, svaly nôh a účinne bráni vzniku ochoreniu kĺbov.

Soľná jaskyňa

Hlavným účinkom je inhalácia výparov morskej soli, ktorá blahodarne pôsobí na dýchací systém.

Oxygenoterapia*

Oxygenoterapia je vdychovanie vzduchu obohateného kyslíkom, primerane zvlhčeného, aby sa zabránilo vysušovaniu sliznice.


• Vybrané procedúry sa poskytujú piatok, sobotu, nedeľu
* Liečebná procedúra je viazaná na lekársky predpis