Fyzioterapia

je jednou z oblastí rehabilitácie, ktorá sa zaoberá diagnostikou, liečbou, ako aj prevenciou porúch pohybového aparátu. Lieči nielen poúrazové stavy, jej cieľom je celostná starostlivosť o funkčnosť pohybového ako aj obehového systému tela. Na to využíva viaceré mechanické postupy, masáže, tlakové techniky, anaeróbne aktivity či dychové cvičenia zamerané na komplexnú fyzikálnu terapiu.

Elektroliečba

Patrí do fyzikálnej terapie, pri ktorej sa využíva liečebný účinok elektrickej energie. Efektívne a vysoko účinné prístroje, ktoré využívame v našich kúpeľoch, dokážu výrazne uľaviť od poúrazových stavov, poradia si s bolesťami svalov, kĺbov, nervov či platničiek. Elektroliečba tiež pomáha pri migrénach, reumatizme a poruchách prekrvenia.


Procedúry

Plynová injekcia z prírodného zdroja

Liečba využívajúca reflexnú odpoveď na liečbu CO2. Ide o aplikáciu prírodného žriedlového plynu oxidu uhličitého v presných dávkach do určitých bodov podľa predpisu ošetrujúceho lekára s cieľom dosiahnuť zlepšenie prekrvenia a trofiky tkanív. Reflexnou cestou dosahujeme zlepšenie prekrvenia srdca a ciev.

Masáž klasická

Klasická masáž je sústava masážnych hmatov, ktoré s liečebným zameraním vykonáva masér na časť tela alebo celého tela pacienta.

Reflexná masáž chodidiel

Reflexná diagnostika a liečba vychádza z poznania vzťahov medzi reflexnými plôškami na nohách a príslušnými orgánmi. Využitím týchto vzťahov ovplyvňujeme funkciu vnútorných orgánov – reflexná liečba.

Reflexná masáž

Reflexná diagnostika a liečba vychádza z poznania vzťahov medzi reflexnými plôškami na povrchu tela. Ide o čiastočnú masáž chrbta a šije.

Liečebná telesná výchova individuálna, resp. skupinová

Cvičenie s fyzioterapeutom zamerané na posilnenie svalového tonusu.

Dychová gymnastika

Procedúra, ktorá využíva dýchacie pohyby na ovplyvnenie tvarových, štrukturálnych a funkčných vlastností ústrojov a ostatných systémov. Cieľom dychovej gymnastiky je naučiť pacientov správne využívať celkovú kapacitu pľúc.

Lymfomasáž čiastočná - kombinovaná – prístrojová

Liečebná procedúra, ktorá napomáha správnemu toku stagnujúcej lymfy na podklade primárneho či sekundárneho poškodenia lymfatických ciest. Kombináciou odbornej ručnej a prístrojovej masáže napomáha odstrániť nahromadenú tekutinu v tkanive, hlavne končatín a odtransportovať ju do veľkých zberných ciev.

Suchý uhličitý kúpeľ – Biovak

Procedúra využíva liečebný účinok žriedlového plynu, ktorý pôsobí transdermálne na celý povrch tela, s výnimkou hlavy. Klient je v špeciálnom vreci, v prostredí s ezoterickou hudbou. Procedúra má účinok relaxačný, analgetický, protizápalový a protireumatický.

Vákuopres

Účinne lieči poruchy periférneho prekrvenia, zhoršený metabolizmus a trofiku končatín. Procedúra vhodne kombinuje účinky žriedlového plynu a podtlaku vznikajúceho v aplikačnom zariadení.

Fitness

Posilňovanie je anaeróbna aktivita, čo znamená, že je zameraná na tvarovanie svalov.Posilňovanie je vhodné aj pre ľudí v strednom veku, dokonca aj pre seniorov.

Fitball

Fitball sa používa pre rehabilitáciu, korekciu a držanie tela formy. Cvičenie na fitballe zotavuje zo zranení pohybového aparátu, regeneruje svalové tkanivo a zlepšuje látkovú výmenu v medzistavcových platničkách.

Stacionárny bicykel

Stacionárny bicykel zlepšuje krvný obeh, posiľňuje a formuje sedacie svaly, svaly nôh a účinne bráni vzniku ochoreniu kĺbov.

Soľná jaskyňa

Hlavným účinkom je inhalácia výparov morskej soli, ktorá blahodarne pôsobí na dýchací systém.

Elektroliečba

Solux

Ulticare

Pamatron

Ultrazvuk

Biolampa

Pulzná magnetoterepia

Diadynamické prúdy

Ionomodulátor

Bioptron

DIMAP