Ako sa dostať do Kúpeľov Sliač?

Autor článku:
Kúpele Sliač

Kúpele Sliač sú situované v srdci Slovenska. Optimálna poloha kúpeľov umožňuje ich ľahkú dostupnosť individuálnou aj verejnou dopravou. Či už ste sa vybrali do kúpeľov ako kúpeľný hosť alebo si plánujete vychutnať v kúpeľnom areáli jednodňový výlet, svoju cestu si zaiste chcete naplánovať a eliminovať nepríjemné prekvapenia. Prečítajte si článok, ktorý Vašu cestu odľahčí. 

Kúpele Sliač sa nachádzajú v krásnom prírodnom prostredí medzi Slovenským Rudohorím a Kremnickými vrchmi. Svojou polohou sú ideálnym miestom odkiaľ môžete vyraziť na dobrodružné výlety s cieľom spoznávať rozmanitý okolitý región, jeho históriu, zvyky či prírodné krásy. V neposlednom rade si v lone prírody môžete vychutnať kúpeľnú liečbu, ktorá je svojimi prírodnými zdrojmi unikátom nielen na Slovensku, ale aj vo svete.

Cestovanie s prestupom v meste Zvolen

Mesto Zvolen je zaujímavou alternatívou nielen na výlet, ale aj ako prestupný bod v prípade, že cestujete do kúpeľov verejnou dopravou. Zo železničnej stanice na Sliač pravidelne jazdia vlaky, ktoré zabezpečia pohodlnú a rýchlu jazdu do mesta Sliač.

Druhou alternatívou je cestovanie autobusom. Na autobusovej stanici v meste Zvolen nastala nedávno zmena v prevádzkovom poriadku jednotlivých liniek. Do Kúpeľov Sliač sa teraz dostanete rýchlo a pohodlne z nástupišťa číslo 16. Táto zmena nastala pri optimalizácii dopravy. Autobus Vás dovezie na autobusovú stanicu v meste Sliač alebo priamo do kúpeľov.

Cestovanie s prestupom v meste Banská Bystrica

Rovnako, ako mesto Zvolen, Banská Bystrica je obľúbeným miestom pre výlety, objavy a kultúru. Okrem bohatej ponuky služieb je tiež dopravnou križovatkou. Z mesta sa ľahko a rýchlo dopravíte do mesta Sliač pohodlne vlakom. V Banskej Bystrici môžete využiť dve vlakové stanice - Hlavnú stanicu a stanicu Mesto.

Možnosti dopravy a spojenia autobusom nie sú tak komfortné a spoje na seba nenadväzujú priamo, a preto odporúčame z mesta Banská Bystrica využiť práve možnosti vlakovej dopravy.

Cestovanie do mesta Sliač vlakom

Kúpele Sliač sú situované nad mestom, v lone krásnej prírody. V prípade, že k nám cestujete verejnou dopravou, niektoré zo spojov Vás dopravia len do centra mesta. V tomto prípade je potrebné prejsť pešo cca 1 km do mierneho kopčeka, priamo do Kúpeľov Sliač.

V prípade, že Vám táto varianta nevyhovuje, k dispozícii sú rôzne taxi služby, ktoré Vám túto vzdialenosť časovo skrátia a pridajú na komforte, alebo autobus, ktorý Vás vyvezie priamo do kúpeľov.

Parkovanie v Kúpeľoch Sliač

Parkovaciu politiku aj všetky potrebné informácie nájdete aktualizované tu.

Želáme príjemnú a ničím nerušenú jazdu. 

Podobné články