Tradície si ceníme a tvoríme im budúcnosť

Autor článku:
Kúpele Sliač

Kúpeľné miesta vznikajú na územiach, ktoré sú miestom výskytu jedinečných darov prírody. V Kúpeľoch Sliač ich nachádzame hneď v štyroch podobách. Prvé dve tvoria v podobe jedinečnej kombinácie vody a plynu základný pilier uhličitej liečby, na ktorej sú kúpele postavené. Kým tieto dva dary príroda starostlivo uchováva vo svojich hlbinách, tretí môžeme v plnej kráse obdivovať v podobne výnimočného prostredia, v ktorom sú kúpele ukryté. Práve kúpeľná tradícia a pôvab regiónu, vytvárajú z Kúpeľov Sliač unikátne miesto, v ktorom si oddýchne a nájde príležitosti na aktívne aj pasívne trávenie času azda každý návštevník.

História poskytovania kúpeľnej starostlivosti siaha v Kúpeľoch Sliač až do roku 1818. Sme historicky prvými kúpeľmi, ktoré boli vďaka jedinečnému prírodnému liečivému zdroju – liečivej vode určené na liečbu srdcovo-cievnych ochorení. Ikonický areál kúpeľov na prvý pohľad očarí nezameniteľnou eleganciou architektúry funkcionalizmu a uchváti svojou dobovou atmosférou. Kúpeľný hotel Palace*** aj kúpeľný park sú vyhlásené za Národné kultúrne pamiatky. Počas leta prinášajú kúpele sýte možnosti na pobyt v prírode a využívanie kúpeľných priestranstiev, ktoré sú ideálne nielen ako víkendový únik z mesta, ale tiež ako miesto stretnutí pre rodiny či priateľov. Tenisové kurty, termálne kúpalisko, elektro bicykle či možnosť rezervácie výbavy na Nordic walking. V zime je areál rovnako pestrý. Prináša možnosti pre menej či viac náročné prechádzky, ktoré je ideálne spojiť so zahriatím organizmu v kúpeľnej kaviarni či počas užívania si niektorej z procedúr, ktoré sú dostupné aj verejnosti.

REGENERÁCIA TELA AJ POVZBUDENIE DUCHA

V kúpeľnej liečbe využívame viac ako 40 druhov procedúr z oblasti balneoterapie, hydroterapie, tepelnej terapie, fyzioterapie a elektroliečby. Odborným posúdením lekárskych špecialistov vyberieme pre Vás tie najvhodnejšie procedúry. Základom úspešnej kúpeľnej liečby je uhličitá terapia, ktorá využíva uhličitú prírodnú minerálnu vodu. Cez kožu - náš najväčší orgán, sa v rámci balneoterapie a rôznych typov kúpeľov do nášho tela dostáva najviac účinných látok z jedinečnej liečivej vody. Sliačsky prameň je Slovenský unikát a na celom svete sú len tri miesta s podobným zložením vody ako u nás. Vynikajúce účinky vám prinesú tiež suché plynové uhličité kúpele. Z našich pobytov odchádzajú spokojní návštevníci, ktorí už pri výstupnej prehliadke po ukončení pobytu pociťujú výrazné zlepšenie celkového zdravotného stavu.

PERLA SLOVENSKÉHO KÚPEĽNÍCTVA

V roku 1924 Ministerstvo verejného zdravotníctva vyhlásilo súťaž na novú kúpeľnú budovu na Sliači. Vyhral ju nie veľmi známy, no o to zaujímavejší architekt Rudolf Stockar. Skromne prehlásil, že „z užšej súťaže troch projektov bol zvolený môj náčrtok“. Z tohto náčrtku sa však zrodilo jeho najprogresívnejšie a najmonumentálnejšie dielo. Práve v tomto projekte začal dbať na funkciu objektu, ktorá sa stala základným faktorom ovplyvňujúcim vzhľad stavby. Stavba nie je len samostatnou jednotkou neuvážene vloženou do priestoru, ale naopak, svojou kompozíciou elegantne komunikuje s okolím, architektúrou aj prírodou.

 

HISTÓRIA A TRADÍCIE SÚ NAŠOU INŠPIRÁCIOU

Aj dnes reagujeme na dopyt a potrebu spojenia našich kúpeľov s prostredím, modernými štandardmi a komfortom klientov. Celý náš doterajší vývoj má verejnosť k nahliadnutiu na našej webovej stránke, kde informujeme aj o postupoch plánovanej rekonštrukcie, ktorá ma za cieľ udržať tradíciu kúpeľníctva a využitie jedinečných darov prírody, ktoré tu nachádzame.  Veríme, že poklady, ktoré tu vyvierajú vo forme kúpeľných prameňov by mal mať k dispozícii každý. Aj preto dbáme o to, aby sme dokázali zachovať tradície miesta s bohatou históriou, ktoré má verejnosti stále čo ponúknuť.

Prečítajte si viac o budúcnosti kúpeľov Vášho srdca a naplánuje si svoj kúpeľný pobyt plný zdravia.

 

 

 

 

 

Podobné články