Kúpeľná liečba plne vo Vašich rukách

Autor článku:
Kúpele Sliač

Rozhodnutie, ktoré kúpele si na základe svojej zdravotnej indikácie vybrať, je teraz k pacientovi bližšie než kedykoľvek predtým.
Všeobecná zdravotná poisťovňa od mája 2023 prináša zmenu pre svojich poistencov skupiny A, ktorí si po novom vyberajú liečebné kúpele sami, na základe svojich preferencií. K Potvrdeniu o schválení úhrady kúpeľnej starostlivosti totiž poisťovňa posiela aj zoznam liečebných kúpeľov, z ktorých si poistenec vyberie a následne kúpele priamo kontaktuje s požiadavkou o vybraný termín pobytu. Táto proklientska novinka prináša pacientom širší výber na základe osobnostných preferencií či odporúčaní.

Ako sa teda pri výbere držať svojich zdravotných indikácií a vybrať si správne?

Kúpeľná starostlivosť je poskytovaná zo zdravotného poistenia v prírodných liečebných kúpeľoch ako pokračovanie liečebného procesu na predvolanie pre dospelých aj pre deti. Najnovšie pacientovi kúpeľnú liečbu nenavrhuje zdravotná poisťovňa ale sám pacient si vyberá zariadenie zpomedzi zoznamu prírodných liečebných kúpeľov. Zmena tak zjednotila vo všetky zdravotné poisťovne na všetkých úrovniach klientskeho vzťahu (pacienti skupiny A aj B).
Tento jednotný proces sprehľadní administratívu nielen na strane zdravotných poisťovní ale aj samotných kúpeľov. Proklientsky smerovaná zmena má za cieľ plniť individuálne požiadavky a preferencie kúpeľných pacientov.

Postup pri výbere kúpeľnej liečby

Ako klient máte možnosť zatelefonovať a rezervovať si Vami zvolený termín v kúpeľoch, ktoré sú Vám blízke nielen z hľadiska dostupnosti, ale aj potreby liečby individuálnych zdravotných indikácií. Proces je rýchly a zo strany klienta vyžaduje jednoduchú podporu. Po rezervácii termínu je potrebné poslať návrh potvrdený lekárom a zdravotnou poisťovňou na adresu kúpeľov, kde sa údaje spárujú v systéme a Vám je následne potvrdená rezervácia prostredníctvom pozvánky zaslanej poštou. Celý proces je jednoduchý a rýchly.

Kúpeľná liečba a kúpeľné procedúry šité na mieru Vašich zdravotných potrieb

Kúpeľná liečba je v našich kúpeľoch realizovaná na viacerých úrovniach. Veríme, že súčasťou ozdravovacieho procesu sú nielen samotné procedúry, ktoré sú prispôsobené Vašim zdravotným indikáciám. Sú nimi aj bohaté ponuky programu, široké priestranstvo, v ktorom pacienti dobíjajú energiu z prírody a tiež priestor pre pestré rozhovory pri kvalitnom a zdravom jedle.
Medzi naše základné procedúry patria balneoterapia, hydroterapia, fyzioterapia či injekcie žriedlového plynu…

Voda ako nositeľ ozdravného procesu

V kúpeľoch využívame rôzne spôsoby pôsobenia vody. Sú nimi napríklad sedacie kúpele, vaňovou aj bazénovou formou, rehabilitácie či samotné cvičenia vo vode, ako aj vodná inhalácia. Medzi hlavné zdravotné účinky takýchto procedúr patrí uvoľnenie svalstva, úľava od bolesti, stimulácia krvného obehu, zmiernenie stresu alebo regulácia krvného tlaku.
Fyzioterapia je jednou z oblastí rehabilitácie, ktorá sa zaoberá diagnostikou, liečbou a prevenciou porúch pohybového aparátu. Lieči nielen poúrazové stavy, jej cieľom je celostná starostlivosť a funkčnosť pohybového, ako aj obehového systému tela.
O všetkých možnostiach kúpeľnej liečby sa dočítate tu.

Prečo za kúpeľnou liečbou práve na Sliač?

Ako si v pestrom ponukovom lístku kúpeľov vybrať a prečo zvoliť práve Kúpele Sliač? Vo svete sú známe len štyri kúpeľné miesta, v ktorých vyvierajú minerálne pramene prirodzenej izotermickej teploty s vysokým obsahom CO2. Iba jeden sa nachádza v strednej Európe. Je ním liečivý prameň priamo v Kúpeľoch Sliač. Terapia v Kúpeľoch Sliač je pacientom podávaná prostredníctvom kombinácie vodných uhličitých kúpeľov a aplikácie uhličitého žriedlového plynu. Táto kombinácia je prospešná pri liečbe srdcovo-cievnych, gynekologických alebo onkologických chorôb, post-covid syndrómu, chorôb pohybového aparátu a má prevenčnú funkciu.

Kúpeľná liečba ruka v ruke s pestrosťou aktivít vo Vašom voľnom čase

Okrem zdravotného hľadiska sú Kúpele Sliač miestom, kde si oddýchne a reštartuje nielen Vaše telo aj aj Vaša myseľ. Prechádzky v kúpeľnom parku, nordic-walking, letné termálne kúpalisko sú rovnocenným partnerom ozdravovacieho procesu. Pridáva sa k nim bohatý kultúrno-umelecký život, o ktorý sa v kúpeľoch staráme prostredníctvom pestrého programu pre kúpeľných hostí či širokú verejnosť. Novootvorené prevádzky, skvalitnené gastro a priestor na realizáciu je tu samozrejmosťou.
Kúpele Sliač sú oázou pokoja ale citlivo poskytujú tiež priestor na pestré vyžitie v sfére kultúry. Letná sezóna je pre návštevníkov pripravená.

 

test obrazku

Tešíme sa na Vás.

Zarezervujte si svoju kúpeľnú liečbu, spoznajte staro-nové zákutia Kúpeľov Sliač a využite letné akciové pobyty za zvýhodnené ceny.

Podobné články