Objavte silu liečivej vody v Kúpeľoch Sliač

Autor článku:
Kúpele Sliač

V srdci Slovenska pod zemou vyviera liečivá voda jedinečného zloženia. V Kúpeľoch Sliač pacientom prostredníctvom širokej ponuky procedúr prinášame jej blahodarné účinky pre telo a osadením nášho kúpeľného prostredia do nádherného parku pomáhame liečiť aj dušu. Liečebné kúpele s viac ako 200 ročnou tradíciou sa na vás tešia aj v roku 2023. 

Voda, náš najvzácnejší poklad

Kúpele Sliač sú vyhľadávané vďaka mimoriadnym, vedecky podloženým účinkom liečivej minerálnej vody. Naša liečivá voda sa pýši unikátnym zložením jedinečným svojho druhu vo svete. Má preukázateľné výsledky pri liečbe srdcovo-cievnych, gynekologických alebo onkologických chorôb, post-covid syndrómu, chorôb pohybového aparátu a má účinky aj v rámci prevencie chorôb. Minerálnu vodu a žriedlový plyn využíva náš personál pri svojej každodennej práci.

Čo môžu návštevníci a klienti Kúpeľov Sliač nájsť medzi kúpeľnými procedúrami v tomto roku sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Balneoterapia

Balneoterapia využíva najmä liečivú vodu z  prameňa s vysokou koncentráciou účinných látok. V kúpeľoch využívame rôzne spôsoby pôsobenia vody. Sú nimi napríklad sedacie kúpele, vaňovou aj bazénovou formou, rehabilitácie či samotné cvičenia vo vode, ako aj vodná inhalácia. Medzi hlavné zdravotné účinky balneologických procedúr patrí uvoľnenie svalstva, úľava od bolesti, stimulácia krvného obehu, regulácia krvného tlaku ako aj zmiernenie stresu.

Viac o ponuke procedúr a samotnej balneoterapii sa dočítate tu.

Hydroterapia

Súčasťou hydroterapie je rehabilitácia a fyzikálna terapia, ktorá využíva pôsobenie vody na ľudský organizmus. Pri hydroterapii aplikujeme na povrch tela vodu rôzneho zloženia a teploty, rozličnými spôsobmi – prúdom, tlakom, obtekaním alebo bublinkami. V Kúpeľoch Sliač je možné vybrať si z niekoľkých druhov hydro-terapeutických procedúr.

Tepelná terapia

Tepelná terapia priamo využíva priaznivé účinky tepla. Medzi najobľúbenejšie procedúry patria napríklad rašelinové alebo bahnové zábaly, ktoré sú bohaté na organické látky a enzýmy a blahodarne pôsobia na stimulovanú pokožku. Teplé zábaly sú vhodnou voľbou pri potrebe uvoľnenie svalstva, prekrvenie či dokonca detoxikáciu.

Fyzioterapia

Fyzioterapia je jednou z oblastí rehabilitácie, ktorá sa zaoberá diagnostikou, liečbou a prevenciou porúch pohybového aparátu. Lieči nielen poúrazové stavy, jej cieľom je celostná starostlivosť a funkčnosť pohybového, ako aj obehového systému tela. Na to používame viaceré mechanické postupy, masáže, tlakové techniky, aeróbne aktivity či dychové cvičenia zamerané na komplexnú fyzikálnu terapiu. Aké možnosti sú vám k dispozícii sa dočítate tu.

Elektroliečba

Patrí do fyzikálnej terapie, pri ktorej sa využíva liečebný účinok elektrickej energie. Efektívne a vysoko účinné prístroje, ktoré využívame v našich kúpeľoch, dokážu výrazne uľaviť od poúrazových stavov, poradia si s bolesťami svalov, kĺbov, nervov či platničiek. Elektroliečba tiež pomáha pri migrénach, reumatizme a poruchách prekrvenia.

 

Zarezervujte si svoju kúpeľnú liečbu a využite predpredaj pobytov na rok 2023. Doprajte si plnohodnotný  liečebný pobyt ešte stále za výnimočnú cenu. 

 

 

 

Podobné články