5 dôvodov, prečo nezanedbať starostlivosť o svoje zdravie a vyraziť do Kúpeľov Sliač

Autor článku:
Kúpele Sliač

V Kúpeľoch Sliač veríme v silu prírody, ktorej benefity a blahodarné účinky na organizmus pozorujeme pri našej každodennej práci. Ruka v ruke s jedinečnosťou prostredia ladí aj výnimočnosť príbehov hostí, zamestnancov či spolupracovníkov, ktorí vytvárajú unikátnu atmosféru našich kúpeľov. Objavte prostredie, ktoré je už roky známe svojou kúpeľnou históriou, silou tunajších prameňov a vrúcnym prístupom ku všetkým hosťom. Objavte Kúpele Sliač – kúpele Vášho srdca.

UHLIČITÁ TERAPIA PLNÁ BENEFITOV

Kúpele Sliač sú jedinými kúpeľmi na Slovensku, ktoré na liečbu nevyužívajú medicínsky, ale prírodný nijakým spôsobom neupravovaný žriedlový plyn. Minerálna voda sliačskeho žriedla je stredne mineralizovaná liečivá voda izotermickej teploty 33,3 °C s vysokým obsahom CO2. Ideálna teplota vody ju predurčuje na priamu aplikáciu. Nedochádza preto k jej ohrievaniu, ani ochladzovaniu! Týmto procesom, pri ktorých sa znehodnocujú živiny obsiahnuté vo vode sa u nás v Kúpeľoch Sliač vyhýbame a práve preto máme zachované komplexné liečivé zložky v našom jedinečnom prírodnom poklade – v našej liečivej vode. Unikátny prírodný žriedlový plyn je z 98 % tvorený oxidom uhličitým a bez akéhokoľvek umelého zásahu sa používa priamo na liečebné účely. Jeho bezkonkurenčný vplyv na organizmus je preto lekársky veľmi cenený.

LAHODNÁ A VYVÁŽENÁ GASTRONÓMIA

Strava v Kúpeľoch Sliač je dôležitou súčasťou kúpeľnej liečby a celostnej zdravotnej starostlivosti počas pobytu každého hosťa. Práve preto na ňu kladieme veľký dôraz a našim hosťom zabezpečujeme pravidelnú pestrú stravu s vysokou výživovou hodnotou. Pomocou zdravého jedla podporujeme a spríjemňujeme Vašu kúpeľnú liečbu. Zdravé, vyvážené ale najmä chutné jedlo je rovnako dôležité nielen ako súčasť kúpeľnej liečby, ale tiež ako doplnok Vašich voľnočasových kúpeľných objavov. Reštaurácia a kaviareň Palace Galéria ulahodí nielen Vašim chuťovým pohárikom, ale aj Vášmu umeleckému vnímaniu. Umiestnili sme tu výstavu unikátnych historických obrazov a pokiaľ Váš zrak spočíva na výtvarnom umení, Váš apetít uspokojí ponuka bufetu v štýle Jedz koľko vládzeš. Po prechádzke na čerstvom vzduchu sa posilnite v našej ikonickej kúpeľnej kaviarni Palace Club, ktorá ponúka domáce, vždy čerstvé koláče, chutné bagety, lahodné nátierky a bohatý výber nápojov.

*Stravovanie je pri liečebných pobytoch zabezpečované formou bufetových stolov s pestrou ponukou jedál. Na vyváženosť vašej stravy dohliada diétna sestra.

ATMOSFÉRA, KTORÁ MÁ SRDCE

Ikonickosť architektúry a blízkosť prírody spolu vytvárajú kombináciu, ktorá  liečbu dopĺňa. Kúpeľné prostredie je nasaté príbehmi z histórie. Niektoré z nich sa zapísali aj do našej kroniky či zážitkov významných dejateľov, ktorých mali Kúpele Sliač príležitosť a česť hostiť. Dôležitou súčasťou atmosféry sú však práve Vaše príbehy, ktoré nás inšpirujú posilnením, regeneráciou a zlepšením zdravotného stavu. Vyvažujú ich jedinečné minerálne zdroje vychádzajúce na povrch Sliačskej zeme, ktoré máte možnosť objaviť a ochutnať prostredníctvom našich prameňov, ako aj majestátny kúpeľný park. Už od dávnych vekov slúži toto miesto pre dobro človeka, ktorý ich dnes chráni, aby slúžili pre jeho blaho a zdravie. Najvzácnejším pokladom a prínosom kúpeľného miesta sú však ľudia. Ľudia, ktorí sa starajú o Vás. Odborný personál pod dohľadom primára navrhuje tú najefektívnejšiu liečbu. Personál hotela sa stará o príjemný zážitok z ubytovania v ikonických priestoroch kúpeľov a personál v gastre a službách zase o bohatú výživu tela i ducha, aj prostredníctvom kultúrnych a umeleckých podujatí, ktorými naše kúpele žijú.

PRÍRODA PLNÁ MOŽNOSTÍ

Kúpele Sliač tvorí veľkorysý areál s rozlohou 46 ha. Aj tu počas celej letnej sezóny pravidelne pripravujeme atraktívny kultúrny program pre ubytovaných hostí aj širokú verejnosť, ale jeho priestranstvo môžete využívať v priebehu roka aj vy. Povestné Srdiečkové trasy sa kľukatia okolo celého areálu, v ktorom sa môžete kochať rôznorodými druhmi historicky vzácnej a udržiavanej zelene, alebo si spríjemniť prechádzky oddychom pri kaskádových jazierkach. Chôdza je pre naše telo úplne prirodzená a pre človeka navyše veľmi prospešná. Zapájame pri nej 90 % všetkých svojich svalov. Môžu sa jej venovať všetci ľudia bez rozdielu, nepozná vekové ani váhové obmedzenia a je ideálnym doplnkom kúpeľnej liečby. Nie je určená len na chudnutie, ale prospieva aj srdcu a kardiovaskulárnemu systému človeka, svalstvu (zároveň je prevenciou svalových kŕčov) i celkovej fyzickej kondícii. V neposlednom rade pozitívne pôsobí aj na naše duševné zdravie a pohodu.

VŠETKO NA DOSAH RUKY

Kúpele Sliač svojou unikátnou polohou priamo v srdci prírody ponúkajú príležitosť nielen na únik z veľkomesta. Rovnako zaujímavou môže byť pre Vás dostupnosť miest, ktoré dopĺňajú regionálny turizmus a dovolia Vám tak nazrieť do tunajšieho prostredia. Okolie Kúpeľov Sliač je bohaté na zaujímavé výlety plné kultúrneho či športového vyžitia. Medzi zaujímavé destinácie, ktoré môžete navštíviť, patria napríklad Zvolen, Banská Bystrica, Špania Dolina, drevený artikulárny kostol Hronsek, Vígľaš, Vlkanová a mnoho ďalších. Počas Vášho pobytu môžete využiť aj organizované výlety so zabezpečením dopravy.

Ak sa naopak chcete stíšiť a využiť svoj kúpeľný pobyt ako príležitosť na intenzívnejší čas pre seba, tunajšia príroda na dosah ruky je tou najideálnejšou voľbou. K dispozícii sú aj kratšie a dostupnejšie objavy tunajších prírodných krás a výhľadov. Srdiečkové trasy či Barborská cesta ponúkajú mnoho čarokrásnych zákutí.

Objavte kúpele ukryté v lone slovenskej prírody a vychutnajte si svoj kúpeľný pobyt či výlet s rodinou na maximum.

 

Podobné články