Srdiečkové trasy plné života

Autor článku:
Kúpele Sliač

Kúpeľný park a okolie Kúpeľov Sliač ponúka priestor na pasívnu aj aktívnu regeneráciu. Nenáročná turistika vedie aj niekoľkými chodníčkami v okolí kúpeľov, ktoré si zamilujete. Trasy, ktoré sú blízke mnohým srdciam ale najmä srdciam pomáhajú, dostali prívlastok srdiečkové.

Areál kúpeľov Sliač obklopuje historický park s alejami stromov, jazierkami či fontánami. Rastú tu desaťročia vzácne druhy drevín a schopnosť regenerácie prírody hosťom vyráža dych. Kúpeľný park je príjemným miestom na oddych a načerpanie energie - nielen pre kúpeľných hostí, ale i návštevníkov kúpeľov. Práve v prírode jej návštevníci objavujú svoju silu a energiu. Tak ako dokáže príroda dávať sebe, dokáže dávať aj okoliu. Delí sa nezištne, lieči. - V Kúpeľoch Sliač balans medzi jej bohatstvom a štedrosťou udržiavame v rovnováhe.

Harmónia tela a duše v jedinečnom spojení človeka s prírodou 

Liečivé účinky minerálnych prameňov poznajú ľudia v okolí Kúpeľov Sliač už od nepamäti. V areáli kúpeľov sa okrem kúpeľných domov a prameňov nachádza termálne kúpalisko, tenisové kurty a kúpeľný park, ktorý prechádzajúca do rozsiahleho lesoparku. V kúpeľnom parku môžete objavovať rôzne zákutia, fontány, oddychové miesta a altánky, či krásne stromové aleje. Prechádzky kúpeľným parkom spríjemňujú pobyt kúpeľným hosťom, a slúžia ako doplnková procedúra.

Radosť z pohybu, ktorá lieči

Kúpeľný pobyt je dôležité balansovať aktívnym pohybom v prírode, ktorý organizmus vzpruží, a dodá mu istotu a zázemie. Kúpeľný park je plný možností pre pomalé romantické prechádzky, aktívnejšie objavovanie výhľadov srdiečkových trás či “len” príjemného posedenia v jednom z kúpeľných oddychových miest či kaviarní.

Hostia v kúpeľnom prostredí majú možnosť využívať voľný čas akokoľvek im je blízke. Zároveň majú možnosť skúsiť aj aktívnejšiu formu pohybu pri svojich kúpeľných objavoch. - Výbava Nordic walking je k dispozícii na zapožičanie a jej veľkou výhodou je práve redukcia záťaže na kĺby a eliminácia ich preťažovania. Zapojením hornej časti tela sa zvyšuje tepová frekvencia, zlepšuje srdcová činnosť a okysličenie mozgu. Benefity prospievajú nielen telu a duši, ale uistia Vás, že Vaše srdce, je v Kúpeľoch Sliač na správnom mieste. 

Turistické trasy vhodné pre srdce aj myseľ

Pre kúpeľných hostí či výletníkov sú k dispozícii celoročne takzvané srdiečkové trasy. Návštevníkom poskytujú nádherné výhľady na okolie. Aktuálne prebehla ich úprava a zveľadenie prostredia prinieslo niekoľko noviniek. Tri srdiečkové trasy sú označené farebne ale aj počtom srdiečok. Líšia sa podľa záťaže, podobne ako lyžiarske svahy. Každý návštevník bude mať tak možnosť vybrať si tú najvhodnejšiu a ideálne záťažovú variantu. Trasy sa líšia dĺžkou aj spomínanou obtiažnosťou a sú dostupné priamo z kúpeľov všetkým milovníkom prírody - takže nielen kúpeľní hostia, ktorí tu rekreujú, si môžu užiť príjemné prechádzky doslova každý deň. Ich menej náročnú verziu zvládnu aj menej zdatní návštevníci. Srdiečkové trasy sú dimenzované tak, aby dopriali telu príjemnú prechádzku, mysli čarovné výhľady a duši pokoj a ticho.

Vydajte sa za dobrodružstvom

Srdiečkové trasy rastú spolu s kúpeľmi, prispôsobujú sa potrebám a ich priestor je čistejší, prehľadnejší a funkčnejší. Chodníky nadväzujú na park a prinášajú aj bonusovú formu zážitkovej turistiky. Na vyčistených chodníkoch vyrástli tabule, ktoré budú návštevníkov sprevádzať počas prechádzok. Forma náučného chodníka sa pretavila nielen v dostupnosti informácii, ale aj spôsobe označenia. Staré značenie vystriedalo nové a návštevníci si tak prehľadne môžu vybrať z dostupných trás v závislosti od kondície a zdravotného stavu.

 

Cieľom je sprístupniť čaro prírody všetkým, dopriať im priestor na bezpečnú a lákavú turistiku, ale zároveň sprostredkovať zaujímavosti o tomto kraji. Každý z chodníkov končí v Kaviareň Palace Club - ideálnom kúpeľnom mieste pre osvieženie po kratšej či dlhšej prechádzke.

Okrem srdiečkových trás vedú cez kúpele aj turistické trasy pre náročnejších a zdatnejších návštevníkov. Sú súčasťou Barborskej cesty  a majú svoje farebné označenie.

 

Barborská cesta šíri povedomie o histórii regiónu spojenej s baníctvom. Trasa Barborskej cesty je dlhá viac ako 190 km. Pre zdatných návštevníkov sa dá prejsť za 9 dní celá, avšak vychutnať si môžete aj jej jednotlivé etapy vo forme jednodňového výletu. Vychutnať si ich môžete rovnako pešo, ako aj na bicykli. Trasa dostala meno po sv. Barbore, ktorá bola patrónkou baníkov, no v súčasnosti je aj patrónkou pútnikov. Vychutnajte si je pestré etapy a výhľady, ktoré ponúka aj v prostredníctvom dostupných trás z Kúpeľov Sliač.

 

Po aktívnom pohybe regenerujte aj pasívne

Po túre si môžete oddýchnuť v kúpeľoch a využiť aj reštauračné služby alebo si vychutnať kultúrne podujatia, ktoré sú súčasťou bohatého spoločenského života v kúpeľoch a sú otvorené aj širokej verejnosti.

V Kúpeľoch Sliač si okrem liečebných procedúr môžete vyskúšať rôzne účinky miestnej liečivej vody a navštíviť tunajšie pramene. Či už v našich kúpeľoch trávite svoj liečebný pobyt, predĺžený víkend alebo vychutnávate jednodňovú návštevu, Kúpele Sliač Vám ponúknu širokú škálu aktivít, a to za každého počasia.

Tešíme sa na Vašu návštevu a želáme oddychový čas v okolitej prírode.

Podobné články