Čo si so sebou zbaliť do Kúpeľov Sliač?

Autor článku:
Kúpele Sliač

Máte rezervovaný svoj kúpeľný pobyt plný zdravia? Plánujete baliť a snažíte sa na svojej ceste za zdravím na nič nezabudnúť? Vytvorili sme pre Vás praktický zoznam vecí, ktoré Vám pobyt v Kúpeľoch Sliač spríjemnia.

Úplným základom pre pobyt v akýchkoľvek kúpeľoch je Vaša zdravotná dokumentácia, ktorú odovzdávate pre administratívne účely, respektíve pri konzultácii s lekárom.

V prípade liečebného pobytu cez zdravotnú poisťovňu je dôležité nezabudnúť na dokumentáciu týkajúcu sa Vašej kúpeľnej liečby. Preto si určite nezabudnite pribaliť nasledujúce dokumenty:

 • pozvánku na kúpeľnú liečbu,
 • schválený Návrh na kúpeľnú starostlivosť od zdravotnej poisťovne so všetkými prílohami (ak ste ho už neposlali poštou, resp. nedoniesli osobne)
 • potvrdenie praktického lekára o Vašom aktuálnom zdravotnom stave (nie staršie ako 7 dní),
 • občiansky preukaz a preukaz poistenca.

Kúpele sú symbolom relaxu a regenerácie. V kúpeľnom prostredí Vám preto postačí niekoľko základných kúskov oblečenia a zopár pre Vás podstatných osobných vecí, ktoré Vás budú sprevádzať pobytom plným pohody.

Oblečenie je jedným zo základných pilierov balenia. Je však závislé od ročného obdobia a aktuálneho počasia. Dbajte preto pri balení na predpoveď, no počítajte aj s nečakanými zmenami. Cieľom kúpeľného pobytu je, aby ste sa v kúpeľoch cítili príjemne. Preto výber oblečenia realizujte na základe typu pobytu, ktorý v kúpeľoch chcete absolvovať. Plnšie zbalenú batožinu si vyžadujú najmä pobyty na tri týždne s intenzívnejším programom a väčším objemom procedúr. V prípade pobytov REŠTART máte príležitosť na flexibilnejšie plánovanie Vášho voľného času a batožina by preto mala obsahovať aj oblečenie odzrkadľujúce Vaše plány.

Všeobecne však platí, že na liečebné procedúry či do kúpeľných priestorov hostia prevažne využívajú pohodlné športové oblečenie. V prípade jedálne, reštaurácie či kaviarne ide o priestory spoločného stravovania a stretávania sa. Odporúčame tomu prispôsobiť aj oblečenie, podľa Vašich vlastných preferencií. Všeobecne platí, že za nevhodný sa považuje vstup do jedálne v oblečení, ktoré príliš odhaľuje telo.

Kúpele Sliač väčšinu sezóny žijú bohatým spoločenským a kultúrnym životomV ponuke si kúpeľní hostia nájdu pestré kultúrno-spoločenské podujatia či tanečné zábavy, preto si so sebou určite nezabudnite pribaliť aj oblečenie na takúto príležitosť.

praktických vecí, ktoré v kúpeľoch využijete, môžete do batožiny pribaliť aj:

 • lieky, ak nejaké pravidelne užívate,
 • hygienické potreby a kozmetiku,
 • nabíjačku na mobil,
 • dáždnik,
 • slnečné okuliare,
 • rozčítanú knihu alebo inú srdcovú voľnočasovú aktivitu,
 • plavky,
 • oblečenie a obuv vhodné na procedúry – napríklad ľahšie športové oblečenie, šľapky, tenisky... (v zimných mesiacoch aj rukavice a čiapku).

A tu pripájame niekoľko vecí, ktoré v prípade, že ich zabudnete doma, rozhodne postrádať nebudete. Nájdete ich totiž aj Kúpeľoch Sliač ako súčasť nášho hotelového vybavenia, či ako predmety, ktoré si môžete bez problémov zapožičať:

 • Fén a žehlička – fén aj žehlička sú k dispozícii za minimálny jednorazový poplatok na recepcii.
 • Kniha – k dispozícii máte knižnicu s výberom rôznych  žánrov a jazykov, pričom našu ponuku neustále rozširujeme.
 • Bicykel – v Kúpeľoch Sliač máte možnosť požičať si bicykel, aby ste mohli využiť možnosť objavovať krásy nášho okolia. Ak však preferujete svoj vlastný alebo sa bojíte, že budú všetky bicykle požičané, pokojne si vezmite svoj. Váš bicykel je možné odložiť v uzamykateľnej miestnosti. Kľúč je k dispozícii na recepcii. Kúpele Sliač sú vybavené aj nabíjacou stanicou pre elektro bicykle.
 • Palice na Nordic walking – severská chôdza prospieva telu a ak by ste náhodou na palice zabudli alebo ich nevlastníte, požičiame vám ich. K dispozícii je Vám aj inštruktáž formou procedúry.

K užitočným maličkostiam, ktoré potešia, môžete do Vašej batožiny pribaliť:

 • zápisník,
 • pero,
 • obľúbenú knihu, časopis či krížovky,
 • malú kabelku či ľadvinku,
 • pokrývku hlavy,
 • a mnoho iného...

Niektorí návštevníci kúpeľov preferujú pribaliť si aj svoje obľúbené sladkosti. Keďže na hostí zvyčajne čaká plná penzia, nemusíte sa báť, že budete hladní. V každom prípade však u nás nájdete aj prevádzky s ponukou sladkostí, tradičných kúpeľných oblátok, domáceho medu, ale aj bežného tovaru samoobslúh.

Užitočné tipy na záver

Počas balenia sa zamerajte na praktickosť oblečenia, nie na jeho hodnotu. Vzácne či drahé šperky väčšine našich hostí pri pobyte tiež nechýbajú. Rovnako tak neodporúčame priniesť si do kúpeľov Vašu prácu, pokiaľ to nie je nevyhnutné. Kúpele sú predsa miestom určeným pre oddych, a rovnako ako samotné procedúry, je dôležitá aj eliminácia stresu, zvýšenie priestoru pre pohyb a pohodu v prostredí plnom možností pre aktívnejšie či pasívnejšie trávenie voľného času.

Pred odchodom na kúpeľný pobyt môžete náhradné kľúče od vášho bytu nechať známym alebo rodine. Ak sa chystáte na dlhší pobyt, oceníte, ak vám raz za čas vyberú schránku alebo sa postarajú o kvety či domáceho miláčika. Pred odchodom na viac-týždňový pobyt nezabudnite vyprázdniť chladničku, vyniesť smeti a tiež vytiahnuť spotrebiče zo zásuviek, prípadne vypnúť vodu.

Najdôležitejšou súčasťou Vašej batožiny ste však Vy a Vaša dobrá nálada. Nechajte starosti doma a vychutnajte si pobyt plný zdravia v Kúpeľoch Sliač.

V prípade, že by ste si náš zoznam radi vytlačili, kontrolný zoznam je Vám k dispozícii na stiahnutie tu. Ak ho chcete doplniť o Vaše kúpeľné skúsenosti a rady, neváhajte nás kontaktovať a pomôcť tak iným kúpeľným hosťom, pre ktorých môže byť balenie stresujúce či náročné. Aj tu totiž platí, že pomoc je vždy vítaná 😊

 

 

Podobné články