Na atmosfére záleží! Tvoríme zázemie pre Vaše stretnutia.

Autor článku:
Kúpele Sliač

Spojte Vaše sny s prostredím, v ktorom môžu rozkvitnúť. Kúpele Sliač sú obklopené čarovnou prírodou, ktorá svoje bohatstvo zdieľa s návštevníkmi každý deň. Blahodarné účinky kúpeľných procedúr, pestrosť programu a výnimočnosť prostredia vytvárajú ideálne zázemie aj väčším podujatiam, ktoré majú v lone prírody nezameniteľnú atmosféru. O ponuke možností pre jedinečné stretnutia v kúpeľnom prostredí sme pri príprave článku spolupracovali s našim kolegom, prevádzkovým riaditeľom, Jozefom Weisom. 

Kúpele Sliač vytvárajú zázemie prvotriednym procedúram, pútavým podujatiam, priateľským ale aj obchodným či partnerským stretnutiam a pestrým aktivitám v prírode. Stále rozširujúca sa ponuka a novinky v procedúrach lákajú klientov nielen z blízka, ale aj z ďaleka. Z našich kúpeľov, priamo v lone prírody, sa stáva moderná a čoraz vyhľadávanejšia destinácia. V kúpeľnom prostredí máte však príležitosť zrealizovať kopu vysnívaných aktivít nielen ako kúpeľní hostia, ale aj jednodňoví návštevníci či realizátori podujatia, ktoré si vyžaduje podporu v prvotriednych službách. Kapacita kúpeľov naplní očakávania organizovaných aktivít až pre 350 hostí, preto zabezpečujeme podujatia väčších rozmerov, ako napr. svadby, plesy, stužkové, ale aj firemné akcie, konferencie, kongresy, či recepcie. V rámci gastro služieb bežne zabezpečujeme hosťom aj menšie, komornejšie akcie, ako: krstiny, detské oslavy, promócie, narodeninové oslavy, smútočné rozlúčky a mnohé iné.

Srdce na správnom mieste

Tím Kúpeľov Sliač tvorí personál s ľudským a proaktívnym prístupom, a práve vďaka nim sa kúpele pretvárajú, rastú a vytvárajú priestory aj pre Vaše sny a výnimočné životné míľniky. Dôležitým článkom v celom procese organizácie podujatí je náš kolega, Jozef Weis, ktorý toto prostredie pre Vaše podujatia dotvára a spolu s Vami pracuje na všetkých detailoch a zadaniach na kľúč. Hľadá tie najlepšie riešenia, zdieľa vhodné možnosti a spája sektory kúpeľného prostredia tak, aby ste Vy a Vaše podujatie zažiarili. Pri svojej práci využíva dlhoročné skúsenosti z tohto prostredia a celkovú atmosféru dotvára úprimnou radosťou z práce.

“Vyrastal som vo Zvolene a moji rodičia veľmi radi chodili do kúpeľov. Na kúpalisko, alebo len tak na prechádzku cez kopec zo Zvolena na Sliač. V roku 1983 som ako študent prvého ročníka v odbore čašník prišiel na prax do kúpeľov. Po maturite som tu pracoval päť rokov. Spoznal som sa tu s manželkou, s ktorou žijem už viac ako 30 rokov, a v bývalej jedálni Tatra, ktorá sa nachádza za kúpeľným domom, sme mali svadbu. V roku 1995 som z kúpeľov odišiel. 28 rokov som pracoval v rôznych reštauráciách a hoteloch na strednom Slovensku. Na Sliači bývam viac ako 20 rokov a bolo mi ľúto, že nečinnosťou a nezáujmom kompetentných v minulosti sa kúpele znehodnotili. Pred rokom som sa potešil, že sa to začína meniť a toho roku som oslovil p. riaditeľa Martina Beňucha, že by som chcel byť súčasťou tejto zmeny, pretože v ňom vidím človeka, ktorý má víziu a jasný cieľ obnoviť Kúpele Sliač.”

Oku aj zdraviu lahodiace stravovanie pre Vaše podujatia

Strava je taktiež dôležitou súčasťou kúpeľného pobytu či podujatia, a práve preto sa na ňu kladie veľký dôraz. Pestrú stravu zabezpečujú gastro špecialisti kúpeľov. Reštaurácia a kaviareň Palace Galéria ulahodí nielen Vašim chuťovým pohárikom, vytvorí ideálne zázemie pre Vaše pracovné stretnutie či menej formálny obed s kolegami. Naša kúpeľná kaviareň, Palace Club, ponúka domáce, vždy čerstvé koláče, chutné bagety, lahodné nátierky a bohatý výber nápojov. Gastro úseky medzi sebou spolupracujú tak, aby spoločne vytvorili dokonale spolupracujúci celok a dopriali tak Vášmu podujatiu pestré variácie chutí a dokonalý kulinársky i spoločenský zážitok.

“Pri zabezpečovaní podujatí pracuje množstvo našich zamestnancov. Začína to osobným stretnutím s manažérkou gastronomických služieb s organizátorom podujatia a pokračuje vzájomnou mailovou či telefonickou komunikáciou, ktorá je niekedy dlhšia, alebo kratšia, pretože požiadavky hostí sú vždy jedinečné a pri tvorbe Menu im vieme ponúknuť celú škálu jedál, alebo ak majú obľúbené konkrétne jedlo, snažíme sa im úplne konkrétne vyhovieť. Po ukončení jednania idú potrebné informácie zamestnancom obsluhy, kuchyne, skladu, je potrebné  zabezpečiť výzdobu, upratovanie, šatňu, parkovisko, prípadne hudbu, audiovizuálnu techniku, fotografa, ubytovanie, taxi a to som nevymenoval všetky požiadavky.  Náš personál už má bohaté skúsenosti, či už ide o 30 alebo 300 hostí. Mojou úlohou je zabezpečiť prepojenie medzi skupinami zamestnancov, riešiť vzniknuté problémy, lepšie povedané aby problémy nevznikli, pričom sa snažím byť kolegom nápomocný, určite radšej motivovať než kritizovať.

Kúpele ako miesto osvieženia

Kúpele Sliač od svojho vzniku mali za úlohu nielen liečiť a zregenerovať pacienta pod dohľadom lekárov, ale pohladiť dušu návštevníka kúpeľov ponukou kultúry aj gastronómie. Počas letných mesiacov Kúpele Sliač ožívajú množstvom koncertov od vážnej hudby až po komerčnú, kino vytvára priestor divadelným predstaveniam aj počas chladnejších mesiacov, a v Spoločenskej dvorane sa pravidelne realizujú tanečné zábavy. Ku kultúre patrí aj zážitok z dobrého jedla, a to ponúkame na kúpeľnom nádvorí pri letnej grilovačke.  V lete si môžete tiež  vychutnať relax na kúpalisku a večer pred kultúrnym predstavením Vás pozývame do Kino vinárne 1930 na pohár dobrého vína. Naopak v zime kúpele ožívajú vo vianočnej dedinke s regionálnymi gastro špecialitami.

“Pre hostí máme vytvorenú ponuku viacerých druhov Menu. Všetko záleží od požiadaviek hosťa, od ročného obdobia, od typu podujatia, alebo od veku hostí. Podujatia sa u nás organizujú v pracovných dňoch aj cez víkendy, takže naši kuchári varia rôzne diéty, ktoré im vynormuje diétna sestra pre kúpeľných hostí a v prípade objednaného podujatia pripravia komerčné menu podľa informácií od manažérky gastronomických služieb a šéfkuchára. Príprava samotného menu záleží od technologického postupu prípravy surovín, ale celý proces začína od zabezpečenia tovaru, v prípade, že hosť má netradičné priania, ale dnes sa dá zabezpečiť v podstate všetko.”

Priestor pre Vaše nápady

Samozrejmosťou ponuky sú i podujatia na kľúč, ktoré v Kúpeľoch Sliač realizujeme v rôznych fázach roka v závislosti od dopytu a samotného obdobia. Sú to nielen plesy, celoročne realizované svadby, ale aj stužkové, firemné eventy a konferencie s komplexným cateringom či intímnejšie rodinné stretnutia.

“Príprava podujatia začína niekedy aj niekoľko mesiacov pred dátumom akcie, ak si hosť želá hudobníkov alebo hercov, tí väčšinou plánujú svoje vystúpenia skôr. V prípade výzdoby sály tiež potrebujeme dlhší čas na objednanie agentúr. Príprava miestnosti, jedál a nápojov je v priebehu jedného dňa.”

Vízia, ktorá nás spája

Kúpele Sliač sa transformujú, rastú a vnímavo reagujú na spätnú väzbu hostí. Teší nás, že môžeme byť súčasťou Vašich bežných dní pri prechádzkach, stretnutiach pri káve či radosti pri aktívnejšom trávení voľného času na kúpalisku či v okolitých kopcoch. Rovnako dôležité sú však aj výnimočné momenty, ktorým v našich kúpeľoch vytvárame zázemie pri niekoľkých príležitostiach v roku. Vaše rodinné či pracovné stretnutia alebo profesionálne obchodné eventy realizujeme s rovnakou vášňou a zmyslom pre detail.

“Dovolím si hovoriť za väčšinu zamestnancov, že veríme v revitalizáciu kúpeľov a tešíme sa na realizáciu plánovaných projektov. V lete tohto roku sme odštartovali sériu kultúrnospoločenských podujatí pre deti aj dospelých. Budeme v tom pokračovať a vymýšľať podujatia kde je zdravie, kultúra a pôžitok z jedla na jednom mieste, a to v  areáli Kúpeľov Sliač. Osobne mám ešte jednu túžbu či víziu. Niekoľko rokov som pripravoval študentov hotelovej akadémie vo Zvolene na profesiu čašník a verím, že tých pár mladých, ktorí dnes študujú tento odbor, sa zamestná na Sliači, alebo tí, ktorí sú dnes v zahraničí sa vrátia a budú chcieť s nami pracovať v týchto výnimočných kúpeľoch. Teší nás záujem o usporiadanie podujatí u nás, v určitom období ako je obdobie plesov a stužkových máme rezervované niektoré dátumy už aj v roku 2025 a 2026.”

Pozvanie do prostredia, v ktorom spolupráca vytvára unikátny výsledok

“Dnes je veľa príležitostí ako tráviť svoj voľný čas, napríklad v zahraničí, kde sa všetko považuje za krajšie, lepšie, modernejšie. Počúvam kritiku na služby na Slovensku, ale stále sa presviedčam, že taká kombinácia unikátnych prameňov, jedinečnej prírody, historických priestorov a domácej kuchyne v zahraničí nie je. Mnohí z tých, ktorí tu bývajú, alebo pracujú, si neuvedomujú aké krásne prostredie je na Sliači. Niekedy ho návštevníci, turisti, alebo pacienti poznajú viac ako domáci. Kúpalisko, tenisové kurty, bežecké a cyklistické trasy. Celé trojgeneračné rodiny sa prechádzajú na kolonáde a stretol som pani v dôchodkovom veku, ktorá mi ukázala fotku zo svojej stužkovej v Spoločenskej Dvorane. Sú tu zákutia, priestory, príbehy, ktoré sú výnimočné, rovnako ako každé podujatie, ktoré pripravujeme a ľudia, s ktorými sa stretávame,” dodáva na záver p. Jozef Weis.

Spojte svoj pracovný pobyt s kúpeľnými benefitmi a vychutnajte si výnimočnosť nášho ikonického prostredia nielen počas Vašej oslavy, ale aj po nej. Radi Vám sprostredkujeme podujatia podľa Vašich predstáv. 

 

Podobné články