Zdravé srdce, ktoré nás poháňa vpred

Autor článku:
Kúpele Sliač

Srdce je motorom pre všetko, čo sa v našom organizme deje. Stará sa o funkčný prietok krvi v našom organizme a tiež nás symbolicky zahrieva - prostredníctvom príjemných emócii a lásky, ktoré nás denno-denne stretávajú. Využite prebiehajúce ponuky na kúpeľný pobyt a regenerujte efektívne, s pridanou hodnotou a želanými výsledkami. 

Každý z nás investuje do vnímania, kedy svoje telo pozorujeme viac, rozmanitý objem času. Prostredníctvom výnimočných podujatí či ročných období si každoročne môžeme pripomenúť dôležitosť pohybu, času strávenom na čerstvom vzduchu a zdravých návykov, ktoré chránia nielen náš organizmus, ale majú pridanú hodnotu aj na spoločnosť vôkol nás. Sú to nielen výnimočné príležitosti ale aj obdobie pred letom, novoročné predsavzatia či Vianočný čas, ktorý najradšej zdieľame s našimi milovanými. Aj v Kúpeľoch Sliač si tieto témy pripomíname, a to každodenne pri svojej práci. Pridajte sa k nám. Využite pozvanie do našich kúpeľov a vykročte v ústrety posilneniu, ktoré lieči. Investujte do času, ktorý pôsobí pre organizmus posilňujúco, podporne a blahodarne.

Sliačske kúpeľné pramene sú skvelým miestom pre oddych a regeneráciu, no najmä samotný ozdravný proces. Prinášajú a sprostredkúvajú bohatstvo známe svojím výnimočným zložením vody. Pôsobia prevenčne a podporujú liečbu. A práve prevencia je kľúčom k dlhotrvajúcemu zdraviu, ktoré teší a je pevným základom do dní pestrých výziev.

 

Sliačska liečivá voda plná zdravia

Vo svete sú známe len štyri kúpeľné miesta, v ktorých vyvierajú minerálne pramene prirodzenej izotermickej teploty s vysokým obsahom CO2. Iba jeden sa nachádza v strednej Európe. Je ním práve liečivý prameň v Kúpeľoch Sliač. Tunajší prameň v kombinácií s liečebnými procedúrami má blahodarne účinky na organizmus, najmä v prípade pacientov s ochoreniami srdca a periférnej cirkulácie, aj v prípade chorôb nervovej sústavy. Sú nimi napríklad ischemická choroba srdca, stavy po prekonanom infarkte, chyby chlopne, stavy po trombózach, M. Parkinson a tiež onkologické či gynekologické ochorenia.

 

Srdcovo-cievne ochorenia a ich liečba 

Srdcovo-cievne ochorenia sú najmä dôsledkom fajčenia, vysokého krvného tlaku, vysokej hladiny cholesterolu, cukrovky, stresu alebo nadváhy. Môžu vznikať aj vrodenými poruchami alebo nepravidelnou činnosťou srdca. V kúpeľných procedúrach pre pacientov so srdcovo-cievnym ochorením sa štandardne využíva kombinácia balneoterapie a fyzioterapie. Samotná balneoterapia reguluje krvný tlak a stimuluje krvný obeh.

 

Turistické trasy vhodné pre srdce aj myseľ

Ruka v ruke s kúpeľnými procedúrami ladí aj aktívny pobyt v prírode. Čerstvý vzduch, pohyb či pestrosť v počasí prispievajú k silnejšej imunite aj silnejšiemu telu. Pre kúpeľných hostí či výletníkov sú k dispozícii celoročne takzvané srdiečkové trasy. Návštevníkom poskytujú nádherné výhľady na okolie. V každom ročnom období sú nasýtené možnosťami pre aktívny pohyb, ale svoje si tu nájdu aj milovníci ticha a krátkych prechádzok.

 

Po aktívnom pohybe regenerujte aj pasívne

Po túre si môžete oddýchnuť a využiť aj reštauračné služby alebo si vychutnať kultúrne podujatia, ktoré sú súčasťou bohatého spoločenského života v kúpeľoch. Či už v Kúpeľoch Sliač trávite svoj liečebný pobyt, predĺžený víkend alebo vychutnávate jednodňovú návštevu, Kúpele Sliač Vám ponúknu širokú škálu aktivít, a to za každého počasia.

 

Prevencia vo forme kúpeľnej liečby

Pobyt v kúpeľoch je šitý na mieru práve Vášmu zdravotnému stavu, vďaka čomu dokáže posilniť nielen telo, ale aj myseľ. Práve tá môže pookriať pri pestrej kultúre, športe, času strávenom v prírode alebo počas rozhovorov v ikonickom kúpeľnom prostredí. A keď prevencia nestačí, nastupujú odborníci v prostredí, ktoré dodá telu zázemie a pocit istoty. Takýmto prostredím je aj areál Kúpeľov Sliač a ponuka procedúr, ktorá stavia na daroch prírody. Efektívne stavané pobyty na mieru sú povzbudivé, regeneračné a posilňujúce. Pôsobia priaznivo a najmä liečia.

 

Vychutnajte si pobyt v ikonickom kúpeľnom prostredí

Kúpeľný hotel Palace*** je rovnako ako park vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku, ktorá Vás zaujme nezameniteľnou eleganciou architektúry funkcionalizmu a očarí svojou dobovou atmosférou. Ubytovanie poskytujú Kúpele Sliač v hotelových izbách viacerých štandardov, ktoré v nedávnej dobe prešli modernizáciou.

Máte na zimu už zarezervovaný svoj kúpeľný pobyt? Nenechajte si jeho rezerváciu na poslednú chvíľu. Zima je jedným z najčarovnejších období, no zároveň spoločensky najvyťaženejším. Ak ste počas leta nestihli využiť svoj rekreačný poukaz od zamestnávateľa, stále máte príležitosť urobiť tak do konca roka. Vychutnajte si víkendový únik s blízkymi, pobyt plný zdravia počas intenzívnejšej kúpeľnej liečby ako samoplatca, alebo využite priestory Kúpeľov Sliač pre Vaše rodinné stretnutie či Vianočný večierok.

 

Podobné články